Pēc atpūtas dienas šodien atsākās Dakaras rallijs, kurā tika aizvadīts devītais posms. Automobiļu klasē ātrākais bija Sebastjēns Lēbs, bet mazāk par minūti viņam zaudēja lietuviešu pilots Vaidots Žala. Arī kvadriciklu klasē Lietuvai lielisks rezultāts – pirmo reizi par posma uzvarētāju kļuva Laisvids Kancjus.

Otrdien “Dakaras” dalībnieki veica 710 km distanci no Rijādas uz Haradu. Ātrumposma garums sastādīja 439 km.

Pirmās trīs vietas automobiļu klasē ieņēma ekipāžas, kas startē ar “Prodrive Hunter” automašīnām. Ātrākais bija “Bahrain Raid Xtreme” pilots Lēbs, kurš par 57 sekundēm pārspēja “Teltonika Racing” braucēju Žalu, bet trešo vietu ieņēma un divas minūtes uzvarētājam zaudēja Gerlēns Šišerī no “GCK Motorsport” vienības.

Kopvērtējuma līderis Nāsirs El-Atija šoreiz bija astotais ātrākais, no Lēba atpaliekot deviņas minūtes. Tikmēr sacensību summā “Toyota Gazoo Racing” pilots vēl vairāk palielinājis pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Komandas biedrs Henks Lategans šodien piedzīvoja ne tik veiksmīgu posmu un tehnisku problēmu dēļ zaudēja aptuveni 50 minūtes. Līdz ar to uz otro vietu kopvērtējumā pacēlies Dakaras rallija debitants Lukass Moraess no “Overdrive Racing” komandas. Savukārt Lēbs jau ir trešais. Tiesa gan, abi no El-Atijas atpaliek ievērojami.

“Audi” pilots Karloss Saincs jau sestajā kilometrā kāpās piedzīvoja avāriju, kad viņa elektriskais auto ar priekšgalu ietriecās zemē un apgāzās uz jumta. Pilots sūdzējās par sāpēm krūšu apvidū un ar helikopteru tika transportēts uz slimnīcu. Ceļā Saincs tomēr pārdomāja un nolēma no sacensībām neizstāties, tādēļ lika helikoptera pilotam griezties atpakaļ.

Smago auto klasē uzvarēja Januss van Karstenens, kurš kopvērtējumā tagad pacēlies uz otro pozīciju un zaudē līderim Alešam Lopraisam 27 minūtes. Martins van den Brinks atkāpies uz trešo vietu un ir 46 minūtes aiz līdera.

Tikmēr motociklu vērtējumā uzvarēja “Husqvarna” komandas braucējs Lusiano Benavidess, kamēr viņa komandas biedrs un kopvērtējuma līderis Skailers Hovss ierindojās trešajā vietā, bet otrais bija Tobijs Praiss no KTM nometnes. Cīņa par uzvaru fantastiski spraiga, jo Hovss pašlaik vairs tikai trīs sekundes priekšā Praisam. Kevins Benavidess ar savu rūpnīcas KTM motociklu tagad trešais, piecas minūtes aiz līdera, bet Meisons Kleins, kurš iepriekš bija trešais, devītā posma laikā atkritis uz sesto vietu kopvērtējumā.

Lietuviešu braucējs Laisvids Kacnjus pirmo reizi uzvarējis posmā kvadriciklu klasē. Kopvērtējumā viņš astotais, bet ar graujošu pārsvaru dominē Aleksandrs Žirū. T3 spēkratu klasē šodien uzvarēja Davids Zille, bet sacīkšu vadību noturējis Giloms de Meviuss, kuram pašlaik 12 minūtes aizmugurē seko Ostins Džonss. T4 klasē Eriks Goczals bija 46 sekundes ātrāks par Roku Bacjušku un par 56 sekundēm pārspēja Mihalu Goczalu. Kopvērtējumā lietuvietis Bacjuška tagad piecas minūtes priekšā Erikam Goczalam.

Trešdien Dakaras rallija desmitajā posmā būs jāmēro 623 km no Hartadas uz Šajbahu, bet ātrumposma garums sastādīs vien 114 km.

Dakaras rallija rezultāti pēc 9. posma

Auto:

Smagie auto:

Motocikli:

Visi rezultāti >>