Somu pilots Valteri Botass vēlas jau tuvākajā laikā sākt pārrunas ar “Alfa Romeo Racing” komandu par jaunu līgumu. Pirmo reizi F1 karjerā viņš grib tikt pie ilgtermiņa līguma.

Botass pievienojās “Alfa Romeo” nometnei pērn, palīdzot tai izcīnīt sesto vietu Konstruktoru kausā. Tas bija vienības labākais rezultāts kopš 2012. gada, kad tā vēl čempionātā startēja ar “Sauber” nosaukumu. Iepriekš Botass piecus gadus brauca “Mercedes” sastāvā, kurai bija pievienojies no “Williams”. Abās šajās komandās viņam nebija iespēja baudīt ilgtermiņa līgumu priekšrocības.

“Esmu bijis tādā situācijā tik daudz reižu, ka tas kļuvis par traucēkli,” atzīst Botass. “Tāpēc, jā, tagad tas būs mūsu viens no sarunas punktiem. Cerams, jau šī gada sākumā runāsim par to, ko varam darīt tālāk. Man ir svarīgi, lai pēc desmit ne tik lielas stabilitātes gadiem beidzot būtu stabilitāte.”

Nākamgad komanda F1 čempionātā atkal startēs ar “Sauber” vārdu, jo Itālijas autoražotājs “Alfa Romeo” vairs nebūs tās sponsors. Kā zināms, no 2026. gada vienību pārņems “Audi” rūpnīca. Skaidri nojaušams, ka Botass uz to brīdi vēlas būt sastāvā.

“Komandai tā būs liela iespēja, kas atnesīs stabilitāti un kaut ko jaunu,” saka Botass. “Tomēr pēdējā laikā par to neviens vairs daudz nerunā. Skaidrs, ka šogad vēl nekas nemainīsies. Kaut kas sāks mainīties nākamgad, bet pagaidām visi vienkārši koncentrējas uz savu darbu.”