“Williams” komanda savam attīstības programmas pilotam Loganam Sardžentam sākotnēji bija plānojusi dot iespēju divas sezonas startēt F2 čempionātā. Jau pirmajā no tām viņš pierādīja, ka ir priekšlaicīgi sagatavojies startēt “Formulā 1”.

Šogad Sardžents aizvadīs F1 debijas sezonu “Williams” komandā, nomainot Nikolā Latifi, kurš sastāvu atstājis pēc trim aizvadītām sezonām.

“Ar Loganu mums F2 čempionātā bija plānots startēt divus gadus,” atklāj “Williams” sporta direktors Svens Smītss. “Manuprāt, tā sāk visi. Kad sezona bija sākusies, mēs ļoti ātri sākām redzēt viņa potenciālu, sevišķi Silverstounā un pēc tam notikušajās sacīkstēs. Sākām apjaust, ka varbūt mums nevajag dot viņam divas sezonas. Neteicām viņam, ka jāizcīna tituls vai otrā vieta. Runa bija par Logana progresu, tīro ātrumu viena apļa laikā un nobriešanu kā pilotam. Bija arī jāvēro, kā viņš attīstījās darbā ar simulatoru, fiziskajā jomā, darbā ar medijiem. Viss notika tā, ka vasarā jau saskatījām viņu kā vienu no pretendentiem uz vietu F1 komandā.”

F2 debijas sezonā Sardžents izcīnīja divas uzvaras un kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu. Viņš ir vienīgais no pērnā gada F2 pilotiem, kurš šogad debitēs “Formulā 1”.

Sākotnēji “Williams” veica pārrunas ar “Alpine” vienību, jo plānoja īrēt no tās 2021. gada F2 čempionu Oskaru Piastri, tomēr pēc tam šis pilots pievienojās “McLaren”, kas izraisīja pamatīgu skandālu.

Smītss cer, ka F1 čempionātā Sardžents spēs progresēt tikpat strauji kā pērn F2 kategorijā, taču neslēpj, ka sportistu sagaida arī grūti brīži, kā visiem jaunajiem braucējiem.

“Lai iemācītos, kā ar F1 mašīnu braukt uz riska robežas, viņam būs dota pusotra testu diena, pēc kā uzreiz būs jādodas uz sacīkstēm,” stāsta Smītss. “Nav tā, ka pilots var nobraukt tūkstošiem kilometru, kuru laikā izprast, kur trasē ir šo mašīnu robeža. Tas viss būs daļa no mācīšanās procesa šajā sezonā. Mēs nevaram viņam teikt, lai jau Bahreinā ir ātrāks par komandas biedru. Tas nebūtu godīgi pret viņu. Mērķis ir progress un mācības šīs sezonas laikā, lai 2024. gadā varētu startēt ar pilnu jaudu.”

Pēdējais amerikāņu pilots, kurš startēja F1 čempionātā bija Aleksandrs Rosi – 2015. gadā viņš aizvadīja piecus posmus “Manor” komandā. Savukārt Skots Spīds ir pēdējais amerikānis, kurš braucis pilnu sezonu, un tas bija 2007. gadā.