Pēc tam, kad kļuva zināms par “Ford” plānu atgriezties F1 pasaules čempionātā, Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) paziņojusi, ka 2026. gada sezonai reģistrējušies seši dzinēju ražotāji.

Arī stājoties spēkā jaunajiem tehniskajiem noteikumiem savus F1 motorus turpinās ražot “Mercedes”, “Ferrari” un “Alpine”. “Ford” čempionātā startēs apvienībā ar “Red Bull”, tāpat dalībai apstiprinātas “Honda” un “Audi” rūpnīcas.

Ņemot vērā, ka “Red Bull Ford” motorus izmantos gan “Red Bull” komanda, gan “AlphaTauri”, atliek vien prognozēt, ar ko sadarbību izvērsīs “Honda”. Līdz šim Japānas autoražotājs sadarbojies tieši ar “Red Bull”, ko turpina darīt joprojām. Publiski bija nojaušams, ka šī sadarbība 2026. gadā atkal tiks izvērsta plašāk. Tagad kļuvis skaidrs, ka tas nenotiks.

Tāpat starp dzinēju ražotājiem nav atrodams “Porsche” vārds. Iepriekš tika ziņots, ka šis autoražotājs ienāks līdz ar otru “Volkswagen Group” paspārnē esošo uzņēmumu “Audi”, tomēr līdzšinējās sarunas par iespējamo sadarbību ar kādu no komandām acīm redzot nav izdevušās. Kā zināms, par “Audi” rūpnīcas komandu kļūs “Sauber”, kas vāciešiem jau pārdevusi daļu no savas vienības.