Counter Strike ir pirmās personas šaušanas videospēļu sērija, kura nu kļuvusi par vienu no vispopulārākajām videospēlēm. Uzdevums ir vienkāršs – viena komanda ir teroristi, kas cenšas uzstādīt bumbu, bet otra komanda – pretteroristi cenšas to novērst. Protams, procesā abas komandas cenšas iznīcināt viena otru, lai pastāvētu lielāka iespēja uzvarēt.

Ir sastopamas daudz dažādas sērijas, spēles versijas un veidi, kā tās spēlēt, bet neskatoties uz to, Counter Strike popularitāte ir nemainīga un šo videospēli izbauda visā pasaulē. Šķiet, ka gandrīz ikviens ir vai nu spēlējis šo spēli vai vismaz dzirdējis nosaukumu vai kādu frāzi, kas saistīta ar šo video spēli, tieši tāpēc, ka dažāda veida spēles internetā, piemēram, promo,  mūsdienās ir tik populāras. Šobrīd Counter Strike izmanto arī eSportā, kas ir vēl vairāk palielinājis tās popularitāti, bet ir interesanti uzzināt, kā tieši radās šī vienkāršā, bet ģeniālā videospēle.

Lai cik tas nebūtu neparasti, šī populārā videospēle patiesībā radās kā mods citai videospēlei ar nosaukumu Half-Life, ziņo ENUK. Tas nozīmē, ka spēli neradīja kompānija ar noteiktu budžetu un ieguldītiem līdzekļiem, kā arī laiku un darbu, bet var teikt, ka videospēle radās nejauši. 2004. gadā Counter Strike tika izveidota kā atsevišķa videospēle, nevis tikai kā daļa no Half-Life. Pēcāk tika izveidotas vairākas šīs spēles versijas un daļas, kuras sākumā tika uzņemtas ar dažādām atsauksmēm, bet spēle tāpat saglabāja savu popularitāti.

Counter Strike: Global Offensive iespējams ir vispazīstamākā spēles versija, kura tika izlaista 2012. gadā un ātri kļuva par vispopulārāko. Tieši vārds ‘CS:GO’ ir tas, kas pirmais ienāk prātā runājot par Counter Strike. Daži CS:GO spēlētāji pat iespējams nenojauš, ka pastāv arī citas šīs videospēles versijas un tā nav pati pirmā un vienīgā.

Šī videospēle ir pieejama ikvienam par brīvu un ENUK ziņo, ka CS:GO ir aptuveni 11 miljonu spēlētāju mēnesī. Tieši šis fakts, ka spēle nav jāpērk un tā ir pieejama visiem, varētu būt viens no noteicošajiem, kas ietekmē tās popularitāti, kā arī attīstību. Rodas jautājums – Kā tad ar apmaksu tiem, kas spēli veidoja un uztur vēl tagad? Atbilde ir vienkārša – spēles veidotāji nopelna no pirkumiem spēlē, piemēram, dažādu dizainu ieročiem, kas jāpērk, un, protams, eSporta ieņēmumiem. Jo tieši CS:GO ir viena no zināmākajām eSporta disciplīnām.

Augošā popularitāte un eSports

CS:GO ir viena no eSporta lielākajām disciplīnām – ar milzīgiem turnīriem un miljoniem spēlētāju. Spiel Times uzsver, ka tieši eSports ir tas, kas nodrošina lielo videospēles popularitāti arī 2022. gadā, kad spēlei aprit jau desmit gadi. Tā ir ne tikai viena no visspēlētākajām videospēlēm, bet arī viena no visskatītākajām Twitch platformā.

Tāpat eSporta skatītājiem ir iespēja likt likmes uz saviem iemīļotākajiem spēlētājiem, izmantojot dažādas vietnes, kas nodrošina šīs derības. Protams, popularitāti saglabā arī tas, ka pieejami arvien svaigi atjauninājumi gan spēles grafikām, gan darbībām pašā spēlē. Interesi nodrošina arī jauni veidi, kā spēlēt tik ierasto videospēli, jauni modi un dažādas kartes, kas padara spēli interesantāku tiem, kas CS:GO spēlējuši jau vairākus gadus. Protams, vienmēr pastāv iespēja kļūt par profesionālu eSporta spēlētāju, kas noteikti arī ir dzinulis daudziem CS:GO spēlētājiem.