Topošā F1 čempionāta komanda Andretti ir nolīgusi bijušo Renault vienības tehnisko direktoru Niku Česteru. Šādu amatu viņš ieņems arī jaunajā projektā.

2013. gadā Česters tehniskā direktora postenī nomainīja amatā Džeimsu Elisonu, kad komanda vēl bija pazīstama kā Lotus. Atbildīgos pienākumus viņš turpināja pildīt līdz 2020. gadam, pirms pārgāja strādāt uz Formula E čempionātu. Tur viņš pievienojās Mercedes rūpnīcas komandai un bija tās daļa, kad 2021. un 2022. gadā izdevās uzvarēt pilotu ieskaitē.

Portāls Motorsport.com no saviem avotiem uzzinājis, ka Česteru savā pusē tagad pārvilinājusi topošā F1 komanda Andretti, kuras rindās viņa pienākums būs pārraudzīt tehnisko jomu.

Karjeru F1 čempionātā Česters uzsāka tālajā 1994. gadā Simtek vienībā, nākamajā sezonā strādāja Arrows nometnē, bet 1997. gadā kļuva par iepriekšējās sezonas čempiona Deimona Hila inženieri. Vēlāk viņš strādājis arī ar Miku Salo un Pedro de la Rosu. 2000. gadā Česters uzsāka darbu Benetton komandā, kurā palika nākamās divas desmitgades, mainoties gan tās īpašniekiem, gan nosaukumam.

Lai gan Andretti dara visu iespējamo, lai tiktu uzņemta Formula 1 saimē, pagaidām no čempionāta un to pārstāvošajām komandām reakcija ir vēsa. Lai gan Andretti jau ieguvusi koncerna General Motors atbalstu, paralēli notiek centieni amerikāņu vienībai palielināt pirmreizējo dalības maksu. Šobrīd tā noteikta 200 miljonu ASV dolāru apmērā, bet varētu tikt palielināta līdz pat 600 miljoniem.