Kā ierasts, dienu pirms Grand Prix nedēļas nogales sākuma Formula 1 piloti ar saviem sacīkšu inženieriem dodas iepazīšanās gājienā pa trasi jeb tā saucamajā track walk. Nu pieņemts lēmums, ka piloti tajā nedrīkstēs doties izmantojot velosipēdus vai kādus citus mehāniskus pārvietošanās līdzekļus.

Trases apstaigāšana ceturtdienā pirms sacīkšu nedēļas nogales ir ierasta lieta – braucēji ar saviem inženieriem izpēta un diskutē par dažādiem jautājumiem un izaicinājumiem, kas sagaida nedēļas nogales gaitā. Tāpat tā ir iespēja iepazīties ar izmaiņām trasē, ja tādas ir, piemēram, jauns segums vai kerbi jeb apmales.

Iepazīšanās ar trasi parasti notiek konkrētā laikā. Džidā tā ceturtdien notika no plkst 13.00 līdz 16.30. Bieži vien bija vērojams, ka braucēji izvēlas iepazīt trasi tajā dodoties ar velosipēdiem, tomēr turpmāk tas vairs nebūs iespējams.

Ņemot vērā pieaugošo elektrisko pārvietošanās līdzekļu popularitāti, trase apskates laikā kļūst krietni noslogota, jo īpaši nedēļas nogalēs ar F2 un F3 sēriju dalību. Aizvadītās Bahreinas GP nedēļas nogales gaitā no FOM komandām tika izsūtīta vēstule, kas nosaka, ka turpmāk trases apskati veikt varēs tikai ejot ar kājām: “Lai precizētu un izvairītos no neskaidrībām nākotnē, jebkāda veida transporta (velosipēdu, e-velosipēdu, skūteru, e-skūteru, u.c.) izmantošana “komandu trases apstaigas” laikā nedēļas nogales grafikā ir aizliegta. Izņēmumi netiks atļauti. Šis lēmums ir saskaņots ar FIA.”

Neraugoties uz atsaukšanos uz regulējošo institūciju, ziņojums nācis no FOM nevis FIA, un nav zināms, kādi soda mēri varētu tikt pieņemti pārkāpējiem.

“Ferrari” komandas pilots Šarls Leklērs nav apmierināts ar jaunajiem noteikumiem: “Es negāju pa trasi. Un tā kā viņi ir izlēmuši, ka mēs pa trasi nevarēsim pārvietoties ar velosipēdiem, drīzākais, ka jūs mani trasē neredzēsiet, un es vienkārši skatīšos video.”

Saūda Arābijā, kur šonedēļ norisinās sezonas otrais posms, dotais laiks lai iepazītos ar trasi tika vēl samazināts, jo ceturtdienas vakarā trase tika slēgta filmēšanas nolūkiem. “Haas” komandas braucējs Niko Hulkenbergs par to bija sašutis: “Es gribēju to izdarīt tagad, bet viņi nobloķēja trasi, un tagad nekas nesanāks. Paskatīšos uz drošības mašīnu [drošības mašīna dodas testa braucienā pa trasi] un piektdienā pats to redzēšu.”

Pieminētā filmēšana saistīta ar repera Will.I.Am jaunā singla videoklipa uzņemšanu, tai notiekot vairākās trases vietās un izmantojot stāvošu F1 mašīnu.