Valteri Botass uzskata, ka mūsdienās “Formulā 1” jaunajiem pilotiem ir ļoti grūti atklāt savas patiesās personības. Somu pilots pats tikai pēc aiziešanas no “Mercedes” varējis sākt runāt un ģērbties tā, kā pašam patīk.

F1 čempionātā Botass ienāca 2013. gadā, sākotnēji startēja “Williams” sastāvā, bet tad piecas sezonas aizvadīja tā brīža spēcīgākajā vienībā “Mercedes”. Šobrīd viņš otro sezonu pārstāv “Alfa Romeo” un dažkārt publiski redzams netipiskā tēlā. Nesen Botass sniedza neierasti atklātu interviju žurnālam “GP Racing”, bet Austrālijas posmā uz sarunu ar žurnālistiem ieradās ģērbies vairāk nekā ikdienišķi un ar savdabīgo maleta frizūru, kā arī ūsām.

“Kā debitants es nebūtu ieradies dalībnieku parkā kreklā bez piedurknēm un pludmales čībās, pat vēl pirms dažiem gadiem es to nebūtu darījis,” atzīstas Botass. “Tagad ir daudz vieglāk. Neuztveru vairs sevi pārāk nopietni. Laiki ir mainījušies, bet šajā čempionātā, kad esi debitants, tev jāiziet caur sistēmu un tu tiec gandrīz vai apmācīts, kā ir jāuzvedas un tādas lietas. Bet tad pienāks viens brīdis, kad saproti, ka tam jābeidzas.”

Ņemot vērā, ka “Formula 1” iesaistīta milzīga nauda, jaunajiem sportistiem, pēc Botasa domām, ir ļoti grūti sevi parādīt no patiesās puses. Pēc viņa teiktā, ir tikai daži izņēmumi, kā piemēram Daniels Rikjardo un Lando Noriss, kuri sevi pieteikuši gana spilgti.

“Reizēm mēs trasē neredzam, kādas ir šo pilotu patiesās personības,” stāsta Botass. “Protams, kad iepazīsti viņus ārpus trases, saproti, kādas personības tie patiesībā ir. Bet tas, kā tu runā intervijās, kā uzvedies darbā ar sponsoriem, tas viss ir lielā mērā standartizēts. Pēdējā desmitgadē bijuši atsevišķi braucēji, kas spējuši izcelt savu personību. To ir labi ieraudzīt, bet ir tā kā ir, jo šis ir nopietns bizness, kurā iesaistīti lieli uzņēmumi un liela nauda.”