Helmuts Marko uzskata, ka Monako ielu trasē, kur notiks nākamais F1 pasaules čempionāta posms, “Red Bull” komanda nebūs galvenā favorīte uz uzvaru.

Līdzšinējos piecos posmos “Red Bull” piloti parādījuši dominējošu sniegumu, sadalot uzvaras visos posmos. Turklāt tikai Austrālijā, kur Serhio Peress finišēja piektais, tai neizdevās tikt pie dubultuzvaras. Četrus pjedestālus guvis Fernando Alonso, pa reizei “Top 3” iekļuvuši Luiss Hamniltons un Šarls Leklērs.

“Monako trasē “Red Bull” nevarēs izmantot savas priekšrocības,” intervijā “motorsport-magazin.com” pauž 80 gadus vecais Helmuts Marko. “Riepu nodilums tur nebūs noteicošais faktors, tāpat tur faktiski nav taišņu, kurās varam demonstrēt savu maksimālā ātruma pārsvaru.”

Marko uzskata, ka galvenā favorīte Monako būs “Ferrari” komanda, kuras mašīnām ir laba veiktspēja lēnajos līkumos, tāpat tā iepriekš izcēlusies ar labu ātrumu kvalifikācijas režīmā. Šim viedoklim piekrīt spāņu F1 eksperts Antonio Lobato, kurš domā, ka uzvarēt var ne tikai Šarls Leklērs, bet arī Fernando Alonso vai, piemēram, Luiss Hamiltons.

“Monako ir vienīgā trase, kur var notikt kaut kas savādāks, jo šeit pilotam ir svarīgāka nozīme nekā mašīnai,” viņu citē laikraksts “Marca”. “Šī ir speciāla sacīkste, kurā tiek izaicināta loģika. Uzvarēt var “Aston Martin”, “Ferrari” vai “Mercedes”. Katrā ziņā, šīm komandām te būs vairāk iespēju to paveikt nekā citās trasēs. Ļoti svarīga būs kvalifikācija.”

Iepriekšējās divās Monako GP pirmo starta vietu izcīnīja mājinieks Šarls Leklērs. Šajā trasē pole position nozīmē platu soli pretī uzvarai sacīkstē.

“Ja ir kaut neliela cerība, Leklērs kvalifikācijā var izcīnīt uzvaru,” medijam “Quoditiano Sportiva” sacīja kādreizējais F1 pilots Rikardo Patrēze. “Kvalifikācijas režīmā viņš ir fenomenāls, un viņš ir no Monako, zina katru asfalta centimentru. Ja viņš startēs pirmais, svētdien var atstāt visus sev aizmugurē.”

Iepriekšējos divus gadus sacensībās Monako posmā gan uzvarējusi tieši “Red Bull” komanda. Pērn to paveica Serhio Peress, bet pirms diviem gadiem pirmais finišēja Makss Verstapens.