F1 vadība ir atmetusi ieceri nākamajā sezonā čempionātu atgriezt Āfrikas kontinentā, apstiprinot, ka solītais posms Dienvidāfrikas Republikā nākamgad tomēr nenotiks.

Lai spēcīgāk pasvītrotu savu pasaules čempionāta statusu, notika darbs pie posma atgriešanas Kjalami trasē. F1 sacensības tur notikušas jau iepriekš, pēdējo reizi 1993. gadā.

F1 izpilddirektors Stefano Domenikali vairākkārt ticies ar trases pārstāvjiem un Dienvidāfrikas “Grand Prix” potenciālajiem rīkotājiem. Bija plāns posmu iekļaut jau šī gada kalendārā, taču pavisam reāli vieta tam tika atvēlēta 2024. gada sezonā. Šobrīd zināms, ka pārrunas nonākušas strupceļā un plāna par čempionāta atgriešanu Āfrikā vismaz pagaidām ir apturēts.

Pastāv iespēja, ka Dienvidāfrika uzņems sacensības 2025. gadā, taču tas ir ātrākais iespējamais termiņš.

Tiek ziņots, ka kavēšanās ar plāniem par posmu Kjalami saistīta ar ASV vēstnieka Dienvidāfrikas Republikā paustajām apsūdzībām, ka šī valsts esot piegādājusi ieročus Krievijai un tādā veidā uztur ar agresoriem “siltas” politiskās attiecības.

Notikušais pavēris iespēju Beļģijai tikt pie līguma pagarinājuma uz vēl vienu gadu, līdz ar ko arī nākamajā sezonā visticamāk redzēsim F1 posmu leģendārajā Spā-Frankošampas trasē. Pretējā gadījumā šis daudzu pilotu un līdzjutēju iecienītais posms šogad, iespējams, notiktu pēdējo reizi.