Lietainos apstākļos pole position Kanādas GP izcīnīja Makss Verstapens, taču galveno pārsteigumu sagādāja Niko Hilkenbergs, kvalificējoties otrajā vietā, kamēr Serhio Peress un Šarls Leklērs palika ārpus Top 10.

Kvalifikācijai sākoties, lietus nelija, taču asfalts bija slapjš kopš treniņbraucieniem. Visi braucēji izmantoja zaļi marķētās pārejas laika “Pirelli” riepas. Nepagāja ne četras minūtes, kad trasē nācās izkārt sarkanos karogus. Sesija tika apturēta, jo trases malā apstājās Guanju Žou “Alfa Romeo” mašīna, kas saskārās ar problēmām, izbraucot no boksiem. Neilgi pēc sesijas apturēšanas Žou izdevās atsākt kustību un lēnām aizbraukt līdz boksiem.

Vienīgi “Williams” braucēji un Valteri Botass paguva veikt ieskaites apļus, kamēr debitanti Oskars Piastri un Niks de Vrīss nespēja tikt galā ar pirmo pagriezienu trases robežās. Spēcīga lietus tuvošanās radīja nelielu paniku visām komandām, kas steidzās sūtīt mašīnas trasē līdzko sesija atsākās.

Lietus Q1 laikā tā arī nepienāca, līdz ar to apļu laiki nemitīgi kritās. Neviens gan neuzdrīkstējās izmēģināt sausā laika riepas. Makss Verstapens un Fernando Alonso vairākkārt apmainījās ar ātrākajiem apļiem, taču sesijai beidzoties pirmajā vietā bija atrodams “Red Bull” braucējs.

Par lielāko pārsteigumu kļuva Pjēra Gazlī palikšana tikai 17. vietā. Vairums braucēju centās atlikt savu pēdejo mēģinājumu pēc iespējas vēlāk, taču tā rezultātā radās sastrēgums. “Alpine” braucējam iesildīšanās aplī nācās nogriezt pēdējo līkumu, kas sabojāja pēdējo mēģinājumu. Gazlī bija ļoti nikns par Karlosa Sainca manevru. Tiesneši nolēma izmeklēt šo incidentu pēc kvalifikācijas.

Sacīkstes Gazlī sāks starp abiem “AlphaTauri” braucējiem Juki Cunodu un Niku de Vrīsu. Pēdējā starta rinda šoreiz pienāksies Loganam Sardžentam un Guanju Žou.

Otrajai kārtai sākoties, vienīgais drosminieks ar sausā laika riepām bija Alekss Albons. Kā jau tas šādos apstākļos ierasts, slikiem nepieciešams ilgāks laiks, lai uzsiltu līdz atbilstošajai temperatūrai. Pirmais aplis Albona izpildījumā nedeva vietu Top 10, taču otrajā izdevās uzrādīt labāko laiku, bet trešajā to uzlabot vēl par veselu sekundi.

Vairums konkurentu saprata, ka laiks izmantot sausā laika riepas, neraugoties uz to, ka Strols sagriezās un mazliet apskādēja priekšējo antispārnu ar pārejas laika riepām. Pat Verstapens ar slikiem nespēja pārspēt Albonu, turklāt sesijas izskaņā lietus atgriezās, liedzot pēdējās minūtēs braucējiem uzlabot savus rezultātus.

Tikai 11. vietā šoreiz palika Šarls Leklērs, kurš veica ekskursiju pa drošības joslas zālāju. Tikmēr Serhio Peresa mašīnai “Red Bull” palika uzticīgi pārejas laika riepām. Tā izrādījās pamatīga stratēģiska kļūda un meksikānis jau trešo posmu pēc kārtas palika ārpus Q3. Aiz Peresa palika Lenss Strols, Kevins Magnusens un Valteri Botass.

Lietus iestāšanās lika braucējiem nostāties boksu celiņa izejā jau divas minūtes pirms izšķirošās sesijas sākuma. Makss Verstapens kā pirmais veica savu apli – nevienam neizdevās viņu pārspēt, lai gan Alonso atpalika tikai par 0,2 sekundēm.

Otrajā mēģinājumā Verstapens uzlaboja savu apļa laiku par vairāk kā sekundi. Niko Hilkenbergs pabeidza savu apli 1,24 sekundes aiz Verstapena un pakāpās uz otro pozīciju, bet Alonso nepaspēja pabeigt apli pirms sarkano karogu izkāršanas.

Sesija tika apturēta, jo avāriju piedzīvoja Oskars Piastri. “McLaren” mašīnu nācās nocelt no trases. Tikmēr lietus turpinājās. Aiz Verstapena un Hilkenberga rezultātu tabulā bija atrodami Alonso, Hamiltons, Rasels, Okons, Noriss, Saincs, Piastri un Albons, kura aplis netika ieskaitīts nogriezta pēdējā pagrieziena dēļ.

Sesijai atsākoties, lietus bija pārāk stiprs, lai uzlabotu apļu laikus. Vairāki braucēji nenoturējās trases robežās, taču izvairījās no drošības barjeru aizskaršanas. Tas nozīmē, ka Kanādas GP Hilkenbergs kļūs par pirmo “Haas” braucēju, kurš startējis sacīkstēs no pirmās rindas.