Fernando Alonso Kanādas GP izcīņā pārspēja Luisu Hamiltonu un izcīnīja otro vietu, taču atzina, ka tas bijis ļoti smags uzdevums. Faktiski visu sacīksti “Aston Martin” pilotam nācies braukt kā kvalifikācijā, jo bija jāatgūst startā zaudētā otrā pozīcija un pēc tam jāaizstāvas no sāncenša.

Startā Hamiltons nokļuva priekšā Alonso, bet vēlāk spāņu braucējs spēja sāncensi trasē apdzīt. Pēc pēdējā pitstopa brits tuvojās un jau šķita, ka varētu mēģināt cīnīties par otro pozīciju. Tika ziņots, ka Alonso mašīnai ir kādas problēmas, komanda viņam lika braukt nedaudz lēnāk, tomēr pats pilots norāda, ka nav zinājis, kas tieši tai kaiš.

“Viņi man neko nepaskaidroja, varbūt tāpēc, lai neliktu man uztraukties,” atklāj Alonso. “Ar mašīnu viss bija labi, es vienkārši sekoju instrukcijām, tāpēc jācer, ka nākamajā sacīkstē mums būs lielāks ātrums un varēsim vairāk izdarīt spiedienu uz Maksu. Cerējām izrādīt “Red Bull” lielāku pretestību, bet startā zaudēju pozīciju Luisam, līdz ar to cīnījos ar “Mercedes”. Visu sacīksti bija jābrauc maksimāli ātri. Nebija tāda apļa, kurā varēju relaksēties – cīņa bija lieliska. Sākumā man bija labāks ātrums, bet sacensību beigās ātrāks bija Luiss, tāpēc nebija viegli. Visus 70 apļus braucu kā kvalifikācijā.”

Vēlāk komanda apstiprināja, ka bijušas aizdomas par problēmām ar degvielas sistēmu, tomēr tā nav izrādījusies patiesība.

Finišējis 4.7 sekundes aizmugurē savam galvenajam pretiniekam šajā sacīkstē, Hamiltons atzina, ka “Mercedes” mašīnai trūka ātruma, lai pārspētu Alonso.

“Diemžēl, šoreiz mums pietrūka ātruma,” neslēpa Hamiltons. “Jau iepriekš zinājām, ka šajā trasē neparādīsim savu labāko sniegumu, jo lēnajos līkumos mums ir grūtības. Tieši tajos visvairāk zaudēju Fernando un Maksam [Verstapenam]. Gan otrajā, gan vairumā citu līkumu paātrinājums pēc tiem nebija pietiekami labs. Daudz jāizdara, lai mašīnai uzlabotu aizmugures daļas piespiedējspēku un palielinātu efektivitāti. Ticu, ka vienā brīdī to būsim paveikuši.”

Kad “Mercedes” ieviesa būtiskus uzlabojumu uz Monako posmu, komandas veikums kļuva acīm redzami labāks – pēc tam Spānijā abi tās piloti kāpa uz pjedestāla. Tomēr uz posmu Kanādā arī “Aston Martin” bija atvedusi uzlabotu mašīnu.

“Mēs lēnām spējām attālināties no viņiem, bet šajā nedēļas nogalē “Aston Martin” spēra lielāku soli uz priekšu ar saviem uzlabojumiem,” atzīst Hamiltons. “Mēs tagad strādājam pie turpmākajiem uzlabojumiem, kas varētu palīdzēt attīstībā.”

Kanādas GP video apskats >>

F1 kopvērtējums pēc Kanādas GP: