Kanādas posmā Makss Verstapens atnesa “Red Bull” komandai tās simto uzvaru pastāvēšanas vēsturē. Pilots paziņojis, ka vēlas palīdzēt savai vienībai sasniegt nākamo ambiciozo mērķi – 200 uzvaras.

Verstapens guva sesto uzvaru sezonā, ceturto pēc kārtas un jau 41. visā karjerā, līdz ar ko holandietis statistikā panācis leģendāro Airtonu Sennu. Visā F1 vēsturē vairāk uzvaras izcīnījuši tikai Alēns Prosts (51), Sebastians Fetels (53), Mihaels Šūmahers (91) un Luiss Hamiltons (103).

“Kad biju mazs puika un braucu kartingā, sapņoju, ka reiz startēšu “Formulā 1″, bet nekad nevarēju iedomāties, ka uzvarēšu 41 sacīkstē,” stāsta Verstapens. “Sasniegt to pašu, ko reiz paveica Airtons Senna, tas ir kaut kas neticams. Lepojos ar to, bet ceru, ka pie tā neapstāsimies. Ceru, ka turpināsim uzvarēt vairāk sacīkstēs. Komandai šis ir liels sasniegums. Šī bija pirmā izdevība to paveikt un priecājos, ka tas ir izdarīts. Esam uzvarējuši 100 reizes. Ceru, ka uzvarēsim vairāk, tāpēc nākamais mērķis ir 200 uzvaras.”

“Red Bull” ir piektais uzvarām bagātākais konstruktors F1 vēsturē. Priekšā ir tikai “Williams” (114), “Mercedes” (125), “McLaren” (183) un “Ferrari” (242).

Lai gan Verstapens šķietami viegli uzvarēja Monreālas trasē, pilots bija notriecis putnu. Tas palika iesprūdis bremžu dzesēšanas atverē, līdz ar ko pastāvēja reāla varbūtība, ka bremžu pārkaršanas dēļ var nākties izstāties. Problēmas ar bremzēm bija ne vienam vien pilotam, tomēr Verstapenam paveicās, ka tas neradīja sekas.

“Šķiet, satraucošākais moments bija putna notriekšana sacīkstes vidū, un tas iestrēga priekšējo labās puses bremžu dzesēšanas atverē,” paskaidroja “Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners.

Verstapens piebilst: “Putns joprojām bija tur, kad braucu boksos, un tas neizskatījās labi. Man žēl mehāniķa, kuram nācās to dabūt ārā.”

Kanādas GP video apskats >>

F1 kopvērtējums pēc Kanādas GP: