Formula 1 čempionāta kopvērtējuma līderis, “Red Bull Racing” komandas pilots, Makss Verstapens pirms šajā nedēļas nogalē notiekošā Beļģijas Grand Prix posma saņēmis piecu starta pozīciju sodu par ātrumkārbas nomaiņu.

“Red Bull” vienība pirms piektdienas brīvajiem treniņbraucieniem paziņojusi, ka Maksa Verstapena formulai šonedēļ tiks uzstādīta piektā ātrumkārba šajā sezonā, tādējādi liekot divkārtējam F1 čempionam izciest piecu starta pozīciju sodu. Šogad katram no braucējiem ir četru ātrumkārbu ierobežojums, Verstapenam kļūstot par pirmo braucēju, kurš šo limitu ir pārsniedzis.

Sezonas pirmajā daļā Verstapens vairākkārtīgi sūdzējās par problēmām ar ātrumu pārslēgšanos, tomēr nav zināms, vai tas ir kļuvis par iemeslu, kāpēc nīderlandietis izmantojis tik daudz ātrumkārbu.

“Red Bull” lēmums šajā nedēļas nogalē izmantot jaunu ātrumkārbu ir loģisks, jo Spa trase Beļģijā nodrošina lieliskas apdzīšanas iespējas. Pērn Verstapens sacīksti Beļģijā uzsāka no 14. starta pozīcijas, finišā aizcīnoties līdz pārliecinošai uzvarai.

Lai arī šī gada Formula 1 sezona ir nupat kā pārkāpusi tās vidus punktam, vairāki piloti ir uz robežas, lai saņemtu starta vietu sodus par dažādu komponenšu nomaiņu. Verstapena komandas biedrs Serhio Peress, kā arī “Alpine” braucējs Pjērs Gazlī un “Haas” duets ar Niko Hulkenbergu un Kevinu Magnusenu šobrīd izmanto jau ceturto ātrumkārbu, tostarp Gazlī un Hulkenbergs šobrīd lieto arī pēdējās atļautās dzinēju komponentes.

Šonedēļ Beļģijas GP sestdienā paredzēta sprinta sacīkste, kas nozīmē, ka piektdienas vakarā piloti aizvadīs kvalifikāciju, savukārt sestdienā sekos sprinta kvalifikācija un pats sprints pirms svētdienā gaidāmās Beļģijas lielās balvas izcīņas.