Lai gan līdzīgus apgalvojumus “Red Bull” vienība iepriekš publiski noliegusi, Serhio Peresa tēvs Antonio atzinis, ka komandā viss tiek darīts, lai uzvarētu Makss Verstapens. Līdz ar to viņa dēla augtākais uzdevums ir cīnīties par otro vietu.

Sezonas sākumā Peress uzvarēja divos posmos, taču pēc tam dominējošs bijis Verstapens, kopumā šosezon uzvarot jau 13 no aizvadītajām 16 sacīkstēm. Vienīgi specifiskajā Singapūras ielu trasē “Red Bull” neizdevās izcīnīt uzvaru.

Abi “Red Bull” piloti izceļas ar atšķirīgu braukšanas stilu. Pastāv uzskats, ka Verstapens priekšroku dod asāk pagriežamai mašīnai un labi tiek galā, ja spēkrata aizmugure nav tik stabila. Peresam, lai uzrādītu labus apļu laikus, tikmēr nepieciešama lielāka saķere mašīnas aizmugurei.

“Viss komandā tiek būvēts ap Maksu, un Serhio to nākas respektēt,” meksikāņu laikrakstam “Esto” sacīja Antonio Peress. “Mašīna tiek uzlabota Maksa vajadzībām, viņam patīk, ja tai lielāka saķere ir priekšējā daļā. Čeko dod priekšroku saķerei aizmugurē, bet viņam ir jābrauc ar tādu mašīnu, kāda ir izveidota īpaši Maksam.”

Sešus posmus pirms sezonas beigām Verstapens ir jau iespaidīgus 177 punktus priekšā otrajā vietā esošajam Peresam, kamēr tikai 33 punktu atstatumā no meksikāņu F1 pilota seko “Mercedes” braucējs Luiss Hamiltons.

“Čeko ir nolīgts, lai cīnītos par otro pozīciju,” skaidro viņa tēvs. “Čempions var būt tikai viens, un tas ir jāsaprot. Viņam ir uz to jāstrādā, un tas jāpieņem. Viss šeit tiek būvēts, lai čempions būtu Makss. Ja Serhio pārceltos uz citu komandu, viņš varbūt būtu tikai piektais vai sestais.”

Japānas posms Peresam izvērsās pagalam neveiksmīgs, jo startā gadījās sadursme ar Hamiltonu, pēc kā nācās veikt neplānotu pitstopu, bet vēlāk trasē notika saķeršanās arī ar Kevinu Magnusenu. Pēc tam nācās izstāties.

“Pēdējos pāris posmos Serhio piedzīvojis smagus brīžus, bet viņš noteikti atgūsies,” saka “Red Bull” boss Kristians Horners. “Sezonas turpinājumā nāk trases, kurās viņš vienmēr bijis ļoti spēcīgs. Lai gan šī bija sāpīga nedēļas nogale, viņš ir spēlējis būtisku lomu Konstruktoru kausa izcīnīšanā. Tagad jākoncentrējas uz otrās vietas sasniegšanu individuālajā ieskaitē.”