Lai gan “Andretti” komanda no FIA saņēmusi zaļo gaismu startēšanai F1 čempionātā, šobrīd tai vairs nav spēkā līguma ar “Renault” par motoru piegādi.

Amerikāņu topošā F1 komanda, kas startus čempionātā varētu uzsākt 2025. vai 2026. gadā, bija panākusi vienošanos par tehnisko sadarbību ar “Renault”. Tomēr tagad tiek ziņots, ka vairs šis līgums ar “Andretti” vairs nav spēkā.

“Mēs bijām noslēguši ar viņiem darījumu,” stāsta “Renault” F1 komandas vadītājs Bruno Famins. “Tas bija priekšlīgums par motoru piegādi. Bet šī līguma termiņš beidzās šī gada 31. martā. Līgums bija pilnībā atkarīgs no tā, vai viņi var dabūt vietu “Formulā 1″. Un uz to brīdi viņi to nebija dabūjuši.”

Lai gan šobrīd līdz ar to nekas vairs nav garantēts, un “Andretti” varētu nākties meklēt jaunu partneri dzinēju jomā, Famins piebilst, ka vēl ir iespējama jauna līguma noslēgšana.

“Šobrīd mēs nekādi neesam saistīti ar “Andretti” komandu,” skaidro Famins. “Bet tiklīdz viņi būs dabūjuši galīgo apstiprinājumu, mēs atkal varam sākt runāt ar viņiem par motoriem.”