Makss Verstapens izskaidrojis, ka pārkāpis trases robežas 19. līkumā, jo mēģinājis revanšēties pēc pieļautās kļūdas pirmajā sektorā. “Red Bull” pilots ātrākais aplis ASV GP kvalifikācijā tika dzēsts, līdz ar ko nācās palikt vien sestajā vietā.

Kvalifikācijas izšķirošajā kārtā Verstapens par nieka 0.005 sekundēm pārspēja “Ferrari” braucēju Šarlu Leklēru, tomēr tiesneši F1 čempiona ātrāko apli anulēja par izbraukšanu ārpus trases robežām trešajā sektorā. Pirms tam pirmajā līkumā holandiešu pilots bremzēšanas laikā kļūdījās, nobloķēja riteņus un zaudēja laiku.

“Jau pirms tam zināju, ka 19. līkumā braukšu uz pašas robežas,” skaidro Verstapens. “Pirmajā līkumā biju pieļāvis nelielu kļūdu, tādēļ atlikušajā apļa daļā nācās braukt ar gāzi grīdā. Patiesību sakot, mašīna pat neizslīdēja. Vienkārši centos līkumu izņemt maksimāli ātri, un mazliet nepareizi izvērtēju situāciju. Tas ir normāli, ja centies braukt uz ātruma robežas. Varbūt mazliet nepaveicās, bet tas tikai padarīs svētdienas sacīksti aizraujošāku.”

Tāpat kā Azerbaidžānas un Beļģijas posmos, arī Ostinā no pirmās pozīcijas startēs Leklērs. Pagaidām viņam šosezon vēl nav izdevies uzvarēt sacīkstēs.

“Es tikko gandrīz dabūju sirdstrieku,” pēc kvalifikācijas teica Leklērs. “Mans inženieris teica, ka aplis dzēsts trases robežu pārkāpšanas dēļ un tikai beigās pateica, ka tas attiecas uz Verstapenu. Paspēju jau iesist pa stūri un ķiveri, un tikai pēc tam izdzirdēju Verstapena vārdu.”

Lando Noriss sacensības sāks no otrās vietas. “McLaren” pilots neslēpj, ka šis rezultāts ir augstāks nekā cerēts.

“Esmu priecīgs, šī bija laba diena,” sacīja Noriss. “Laikam negaidīju tik augstu rezultātu, tāpēc tas ir kā jauks bonuss visai komandai. Nepieļāvu tik daudz kļūdas, kā tas bija Katarā. Tomēr tagad domāju, ka man šodien pietika ātruma, lai izcīnītu pirmo starta vietu. Zinu, ka Šarls vairākās vietās kļūdījās, bet tāpat arī es. Žēl, jo šī bija iespēja, ko palaidām garām. Šarlam parasti padodas labi starti, tāpēc startā būs grūti tikt viņam garām.”

Tikmēr necerēti lēns kvalifikācijā bija Fernando Alonso, kura “Aston Martin” mašīna uz šo posmu ir būtiski uzlabota. Veterānam pirmo reizi šosezon neizdevās pārvarēt pirmo kārtu.

“Mums bija briesmīga kvalifikācija,” teica Alonso. “Ar uzlaboto auto veicu tikai sešus vai septiņus apļus. Pagaidām ir pārāk daudz nezināmo, kā operēt ar šiem uzlabojumiem un jauno mašīnu. Uz kvalifikāciju devāmies mazliet akli, un arī rezultāts ir attiecīgs. Šo nedēļu arī izmantojam, lai veiktu testus pirms nākamās sezonas. Redzēsim, vai uz sprintu varēsim izdarīt kaut ko vairāk, jo svētdienas sacīksti jau esam sabojājuši.”

ASV GP kvalifikācijas video apskats >>

ASV GP starta kārtība: