“MotoGP” leģenda Valentino Rosi uzskata, ka jaunais autosporta talants Andrea Kimi Antonelli varētu būt nākamais itālis, kurš aizkļūs līdz startēšanai F1 čempionātā.

Septiņkārtējais “MotoGP” čempions karjeru motošosejā noslēdza pēc 2021. gada sezonas un kopš tā laika pievērsies autosportam. Šosezon Rosi piedalās “GT World Challenge Europe Endurance Cup” seriālā, bet nesen kopā ar “Mercedes” F1 attīstības programmas braucēju Antonelli aizvadīja kopīgus kartinga treniņus.

“Ļoti priecājos, ka pazīstu Kimi, jo “uz papīra” viņš var būt Itālijas nākotnes F1 cerība,” intervijā medijam “Formula Scout” sacīja Rosi. “Tādēļ mēs reizēm pavadām laiku kopā. Viņš ir lielisks puisis, kurš man patīk, mums kopā pabūt ir patīkami.”

Junioru formulu sacīkstēs Antonelli šogad aizvadīja trešo sezonu. Pērn viņš kļuva par Itālijas un Vācijas čempionu F4 kategorijā, bet šogad izcīnīja titulus “Formula Regional” Tuvo Austrumu, kā arī Eiropas čempionātos. Nākamgad sportists piedzīvos debiju “Formulā 2”, pārstāvot spēcīgo “Prema Racing” komandu.

Šobrīd neviens itālis nestartē F1 čempionātā – pēdējo reizi šīs valsts pārstāvis uz starta izgāja 2021. gadā, kad “Alfa Romeo” komandā startēja Antonio Džovinaci. Savukārt pēdējo uzvaru itāļu pilots guva 2006. gadā, kad Malaizijas posmā pirmais finišēja “Renault” komandas braucējs Džankarlo Fisikella.

“Itālija ir ļoti spēcīga motosportā, mums vienmēr ir ļoti spēcīgi braucēji, bet mazāk autosportā,” atzīst Rosi. “Piemēram, mums jau ilgu laiku neviens itālis nav uzvarējis F1 sacīkstēs.”

Rosi izveidotā “VR46 Academy” šobrīd palīdz jaunajiem motošosejas braucējiem karjeras izaugsmē, taču tās vadītājs noliedz iespējamo paplašināšanos uz autosportu.

“Mūsu akadēmija motosportā ir spēcīga, šajā sfērā mēs pazīstam daudz cilvēku, un tā ir mūsu pasaule,” viņš saka. “Ar mašīnām būtu daudz grūtāk, tāpēc domāju, ka turpināsim ar motocikliem. Bet atbalstīt un palīdzēt Kimi – kāpēc gan nē? Jo mēs ceram, ka viņš nokļūs F1.”