2024. gada F1 čempionāta sezonu “AlphaTauri” komanda uzsāks ar jaunu identitāti. Tostarp tiks mainīts tās nosaukums, kurā varētu būt iekļauti jauno sponsoru vārdi no ASV.

Savulaik izveidota uz “Minardi” komandas bāzes, “Toro Rosso” savu nosaukumu mainīja pirms 2020. gada sezonas, lai reklamētu “Red Bull” piederošo apģērbu zīmolu “AlphaTauri”. Toreiz noslēgtais līgums šī gada izskaņā beigsies, un komanda atkal mainīs identitāti.

Zināms, ka šoreiz Itālijā bāzētā “AlphaTauri” komanda netiks nosaukta vienkārši kāda sponsora vārdā, taču finansiālo atbalstītāju vārdi tikšot iekļauti oficiālajā nosaukumā. Pati komanda varētu saukties “Racing Bulls”, liecina neoficiāla informācija.

Jau decembrī tiks publicētas 2024. gada F1 čempionāta oficiālais dalībnieku saraksts, un vēlākais uz to brīdi arī kļūs zināms “AlphaTauri” jaunais nosaukums. Paredzams gan, ka tas tiks prezentēts vēl pirms tam.

“Mēs mainīsim uzņēmuma nosaukumu, mainīsim identitāti, logo, visu – notiks pilnīgas izmaiņas,” stāsta komandas izpilddirektors Pīters Baijers. “Komandas līdzīpašnieki jau ir izvēlējušies jauno nosaukumu un identitāti. Bet es to nedrīkstu atklāt, lai cik grūti tas arī nebūtu izdarāms.”

Baijers atklāj, ka, lielā mērā pateicoties F1 dokumentālā seriāla “Drive to Survive” zvaigznei Danielam Rikjardo, izdevies atrast divus lielus sponsorus ASV.

Arī “Alfa Romeo” komanda nākamgad mainīs identitāti, jo beigsies sadarbības līgums ar Itālijas autoražotāju. Visticamāk, komanda atgriezīsies pie sava sākotnējā nosaukuma “Sauber”, pirms 2026. gadā kļūs par “Audi” rūpnīcas vienību. Tāpat komandas nosaukumā visticamāk tiks iekļauts tās sponsors “Stake”.