“Aston Martin” komandas pilots Fernando Alonso atzinis, ka viņa labākās sezonas F1 čempionātā piedzīvotas šogad un 2012. gadā, kad vēl braucot “Ferrari” sastāvā pietrūka pavisam nedaudz, lai izcīnītu trešo titulu.

Šosezon Alonso kopvērtējumā sākotnēji ilgu laiku turējās pat otrajā pozīcijā, bet čempionātu noslēdza ceturtajā vietā, zaudējot tikai Maksam Verstapenam, Serhio Peresam un Luisam Hamiltonam. Pirmo astoņu posmu laikā spānis guva sešus pjedestālus, bet kopumā sezonas laikā pirmajā trijniekā iekļuva astoņas reizes. Lai gan, sezonai ritot, “Aston Martin” mašīna vairs nebija tik konkurētspējīga, dažkārt sportists izcēlās ar kaut ko īpašu, kā piemēram Peresa pārspēšanu Brazīlijas GP pēdējā aplī, kas Alonso ļāva kāpt uz pjedestāla.

“Pats ar savu veikumu esmu apmierināts,” atzīst Alonso. “Ja vērtējam tieši braukšanu, tad šis kopā ar 2012. gadu bijušas manas labākās sezonas. Abos gadījumos biju apmierināts ar visu – biju motivēts, fiziski labā formā un arī dažreiz sarežģītos brīžos spēju parādīt vajadzīgo sniegumu.”

Jautāts, kuros posmos sniegums no braukšanas viedokļa šogad bijis pats labākais, Alonso sacīja: “Bahreina, Monako, Kanāda, Monca un Brazīlija varētu būt mans šī gada pirmais piecinieks. Un Moncu es pieminēju ar nolūku, lai gan tur izcīnīju tikai devīto vietu. Tas nebija pjedestāls vai kaut kas, ko cilvēki atcerēsies. Bet tur mums bija lēnākā vai otrā lēnākā mašīna, taču izdevās iekļūt punktos. Līdz ar to tā bija viena tām nedēļas nogalēm, kurās viss bija ļoti labi.”

Braucējs arī slavē komandu par to, kā tika svinēts katrs no viņa pjedestāliem. Alonso cer, ka šo garu izdosies pārnest uz nākamo sezonu.

“Man pjedestāli bijuši jau pagātnē, bet komandai tas varbūt bija kas jauns,” saka 42 gadus vecais pilots. “Vēl “Force India” un “Racing Point” laikos tika sasniegti atsevišķi labi rezultāti, bet regulāra cīņa par pjedestāliem vai cīnīšanās augstākajā līmenī daudziem komandā bija jaunums. Domāju, ka viņi to izbaudīja vairāk nekā citas komandas, vairāk nekā pats esmu pieredzējis iepriekš. Tas bija lipīgi un bija patīkami redzēt tādu enerģiju. Katru labo rezultātu atzīmējām kā uzvaru un svarīgi šo enerģiju noturēt uz nākamo gadu.”