“Ferrari” vadītājs Frederiks Vasūrs atzīst, ka Šarla Leklēra un Karlosa Sainca rezultāti aizvadītās F1 sezonas otrajā pusē uzlabojās nevis tādēļ, ka mašīna tiktu regulāri uzlabota, bet gan izdevās to labāk izprast.

Konstruktoru kausā “Ferrari” šogad ierindojās trešajā vietā, 454 punktus aiz “Red Bull”. Sainca uzvara Singapūrā bija vienīgā reize, kad kādā no posmiem neuzvarēja kāds no “Red Bull” pilotiem. Vasūrs atzīst, ka, mērķējot noķert konkurentu vienību, nepieciešams uzlabot veikumu visās jomās, nevis cerēt kaut ko nokopēt, ar kā palīdzību varētu cerēt krasi uzlabot ātrumu.

“Domāju, ka tā būtu kļūda, ja mēs domātu, ka “Red Bull” ir kāda maģiskā lode, kas viņiem dod pussekundi aplī,” atzīst Vasūrs. “Labs veikums nāk no visa komandas iekšienē, arī tā, ka spēj ātrāk saražot rezerves daļas un mašīnai ir labāka izturība. Šogad pārāk daudz punktus esam atdevuši dažādu iemeslu dēļ. Tas bijis gan dēļ tehniskām problēmām, gan dēļ diskvalifikācijas Ostinā un aizķeršanās aiz citiem kvalifikācijās. Pie tā visa ir jāpiestrādā. Tāpat jāuzlabo aerodinamika, dzinējs un jebkura cita joma.”

Viņš turpina: “Nav tā, ka mums kaut kas ir labs, bet kaut kas nav pareizi un, to salabojot, būtu iespēja iegūt 0.4 vai 0.5 sekundes aplī. Pats svarīgākais, ka katrs no tūkstoš cilvēkiem, kuri strādā mūsu komandā, ir pārliecināti, ka no viņiem ir atkarīgs komandas sniegums trasē. Līdz ar to viņi mēģina strādāt tuvu galējai robežai, pat, ja runa ir tikai par sekundes tūkstošdaļu, jo ar to pietiek, lai spertu nākamo milzīgo soli.”

Vasūrs uzsver, ka komandas rezultāti sezonas otrajā pusē uzlabojās ne tik daudz dēļ regulārajiem tehniskajiem uzlabojumiem, bet gan tāpēc, ka labāk izdevās izprast SF-23 modeli.

“Esmu vairāk nekā apmierināts, jo starp posmiem Zandvortā un Abū Dabī mašīnu būtiski neizmainījām,” viņš saka. “Šķiet, uz Japānas posmu bija uzlabojumi, bet pamatā mašīna palika tāda pati. Tomēr savu darbu mēs varējām paveikt labāk, jo labāk izpratām mašīnu. Sapratām, kā to pareizāk noregulēt, un arī no piloti puses bija labāka pieeja. Tas nozīmē, ka mums vēl ir iespējas progresēt visās jomās, un pirms nākamā gada tā ir laba sajūta.”