Pirms lēmuma šogad piedalīties WEC čempionāta sacīkstēs, Miks Šūmahers apsvēris iespēju startēt vai nu Amerikas “IndyCar” vai Japānas “Super Formula” seriālos. Tomēr tādā gadījumā viņam nebūtu iespējas turpināt darboties kā F1 rezervistam “Mercedes” komandā.

Par “Mercedes” trešo pilotu Šūmahers kļuva pērn, kad nespēja atrast vietu nevienas komandas pamatsastāvā. Tomēr vēl vienu gadu bez sacīkstēm vācu pilots nevēlējās pavadīt. Tika pieņemts “Alpine” rūpnīcas komandas piedāvājums startēt izturības sacīkstēs ar jaudīgo “Hypercar” prototipu. Šogad viņu redzēsim arī Lemānas 24 stundu braucienā.

“Tas bija ļoti svarīgi arī “Mercedes” komandai, lai es atkal startētu un turpinātu uzlabot savas sacīkšu braukšanas prasmes,” skaidro Šūmahers. “Ja esam atklāti, pilots vienmēr izskata dažādas iespējas, kas ir pieejamas, un tiek veidots iespēju saraksts ar plusiem un mīnusiem.”

Tieši WEC čempionāts bijis tas, kurā plusu izrādījies vairāk, kamēr “Super Formula” vai “IndyCar” visticamāk liktu atteikties no darba “Mercedes” komandā.

“Man personīgi WEC bija tas, kur saskatīju vismazāk pretrunu un visvairāk plusu, tāpēc galu galā bija viegli izlemt,” skaidro 24 gadus vecais sportists. “Tas bija izaicinājums, ko vēlējos pieņemt. Apsvēru iespēju doties uz Japānu un tāpat apsvēru iespēju doties uz rietumiem. Bet lieta tāda, ka, ja es to darītu, būtu maz izredžu veikt dubultu programmu.”