Ar 27 kilometrus garo prologu piektdien startēja Dakaras rallijs, kas šogad jau piekto reizi norit Saūda Arābijā. Automobiļu klasē ātrākais bija Mastiass Ekstroms ar elektrisko “Audi” rūpnīcas komandas spēkratu.

Lielās cīņas Dakaras rallijā sāksies sestdien, kad braucēji no Al Ulas uz Al Henekijahu šķērsos apvidu ar daudziem vulkāniem, kur iepriekš šo sacensību dalībnieki nekad vēl nav braukuši. Tikmēr šodien pie Al Ulas notika prologs, kas reizē bija kvalifikācija – pirmo desmit vietu ieguvēji varēs izvēlēties, no kādas pozīcijas rīt uzsākt pirmo posmu.

Automobiļu klasē ātrākais bija Matiass Ekstroms, kurš Dakarā piedalās ceturto reizi. Viņam distanci izdevās nobraukt pat ātrāk nekā labākajam no motociklu vadošās klases “RallyGP” braucējiem.

23 sekundes zaudēja “Toyota” pilots Sets Kintero, pagājušā gada T3 klases pasaules rallijreida čempions. Viņa komandas biedriem neizdevās iekļūt vadošajā desmitniekā. Trešais bija Sebastjēns Lēbs ar rūpnīcs “Prodrive”, kurš ar astoto mēģinājumu centīsies izcīnīt pirmo uzvaru leģendārajā rallijreidā. Šodien viņam sekoja Markoss Baumgarts un brālis Kristians Baumgarts, kuri arī startē “Prodrive” mašīnām, pārstāvot “Team X” nometni. Dalīta piektā/sestā vieta Kšištofam Holovčikam no “X-Raid Mini” komandas.

Aizvadīto divu gadu Dakaras rallija uzvarētājs Nāsirs El Atija, kurš no “Toyota” pārsēdies uz “Hunter”, sacīkstes uzsāka ar 12. rezultātu.

Ātrākais no lietuviešiem ar 14. rezultātu bija Benedikts Vanags, aiz kura 15. pozīcijā ierindojās igaunis Urvo Mennama.

Motociklu kategorijā uzvarēja “Honda” komandas braucējs Toša Šareina, kam šis ir trešais starts Dakarā. Tuvākie sekotāji bija “GasGas” pārstāvis Daniels Sanderss un Ross Brančs no “Hero” vienības.

Starp kvadriciklu braucējiem ātrākais laiks Fransisko Moreno Floresam, kamēr Lietuvas pārstāvis Laisvids Kancius ierindojās ceturtajā vietā.

Smago automašīnu ieskaitē ātrākais bija 2023. gada Dakaras rallija uzvarētājs Januss van Kasterens no komandas “Team De Rooy”, kurš startē ar “Iveco”. Mazāk par minūti zaudēja trīs citas ekipāžas – otro vietu ieņēma Alešs Lopraiss, trešais bija Mičels van den Brinks, bet aiz vadošā trijnieka ierindojās Jaroslavs Valtrs.

T3 jeb “Challenger” klasē ātrāko laiku sasniedza Eriks Goczals, bet trešais bija kādreizējais WRC pilots Kriss Mīke, kurš piedalīties šajā rallijreidā tika uzaicināts pēdējā brīdī. Lietuvietis Roks Baciuška ierindojās devītajā vietā, bet uzvarētājam pazaudēja mazāk par minūti. T4 jeb SSV klasē pirmajā vietā Havjērs de Sūltraits.

Dakaras rallija prologa rezultāti auto klasē:

Dakaras rallija prologa rezultāti moto klasē:

Dakaras rallija prologa rezultāti smago auto klasē:

Pilni rezultāti >>