Pēc dienu iepriekš notikušā prologa, šodien Dakaras rallijā tika aizvadīts pirmais ātrumposms, kas izvērtās gana dramatisks ne vienam vien dalībniekam un arī kādam skatītājam. Ātrāko rezultātu auto kategorijā uzrādīja Giloms de Meviuss, bet lietuvietis Vaidots Žala izcēlās ar ceturto vietu.

Automobiļu starts aizkavējās pēc tam, kad “Overdrive Toyota” komandas pilota Lionela Bauda ekipāža aptuveni 200 metrus pēc starta notrieca kādu skatītāju. Cietušais tika aizvests uz slimnīcu, bet vēlāk sacensības varēja atsākties.

Šodien dalībnieki mēroja 532 km no Alulas uz Al Henakijaku, 405 km veicot ātrumposma režīmā. “Overdrive Toyota” pilots Giloms de Meviuss sasniedza labāko laiku, distanci veicot 4 stundās un 36 minūtēs. Mazāk par divām minūtēm viņam zaudēja vecmeistars Karloss Saincs ar elektrisko “Audi”. Trešajā vietā esošais “Toyota” pilots Žinels de Viljē zaudēja vairāk par deviņām minūtēm.

Vaidots Žala šogad startē ar “X-Raid Mini” rūpnīcas atbalstu un sākums lietuvietim teicams – ceturtā vieta, līderim zaudējot zem 11 minūtēm. Ātrs bija arī viņa tautietis Benedikts Vanags, kura komanda savukārt saņem “Toyota” atbalstu. Viņam 14. vieta.

Savukārt jau vairāk par 20 minūtēm zaudējuši tādi favorīti kā aizvadīto divu gadu Dakaras rallija uzvarētājs Nāsirs El Atija, arī Sebastjēns Lēbs un Stefans Petransels.

Motociklu klasē tikmēr kritienus ar gūtām traumām piedzīvoja gan “Honda” komandas braucējs Toša Šareina no “Honda” vienības, gan “Hero” rūpnīcas pārstāvis Žoakims Rodrigešs. Šareina, kurš bija līderis pēc prologa, lauzis plaukstas locītavu, kamēr Rodrigeša gadījumā arī bija aizdomas par lauztiem kauliem, tomēr pagaidām publiski vairāk netiek atklāts.

Distanci nobraucot mazāk nekā piecās stundās, par šīs dienas uzvarētāju un jauno Dakaras līderi kļuvis “Hero” komandas sportists Ross Brančs, bet nepilnas 11 minūtes viņam zaudēja Rikijs Brabeks no “Honda” vienības. zaudējot Brabekam tikai pavisam nedaudz, trešais šodienas posmā bija Maisons Kleins no “Kove” komandas. Daudzi potenciālie pretendenti uz uzvaru palika ārpus pirmā desmitnieka.

Kvadriciklu ieskaitē uzvarēja Marselu Madeirušs, bet, zaudējot viņam desmit minūtes, ceturto vietu ieņēma Lietuvas pārstāvis Laisvids Kancius.

“Challenger” bagiju klasē ātrākais bija Eriks Gočals, bet SSV bagiju vērtējumā uzvarēja Rodrigo Varela.

Smago mašīnu klases braucējiem, saistībā ar starta aizkavēšanos, ātrumposms tika saīsināts, noslēdzoties pie otrā kontrolpunkta jeb veiktiem 281 km. Ātrākais rezultāts pērnā gada Dakaras rallija uzvarētājam Janusam van Kasterenam, kurš startē ar “Team De Rooy” komandas “Iveco”. Septiņas minūtes lēnāks bija Gerts Huzinks, bet trešo vietu ieņēma Jaroslas, Valtrs, kurš no uzvarētāja atpalika 11 ar pusi minūtes. Augsto piekto rezultātu uzrādīja lietuvieša Vaidota Paškeviča ekipāža.

Dakaras rallija rezultāti pēc 1. posma auto klasē:

Dakaras rallija rezultāti pēc 1. posma moto klasē:

Dakaras rallija rezultāti pēc 1. posma smago auto klasē:

Visi rezultāti >>