Nāsirs El Atija kļuva par Dakaras rallija piektā posmā uzvarētāju, pakāpjoties uz otro pozīciju kopvērtējumā, kamēr vadību automobiļu klasē joprojām saglabā Jazīds Al Radži. Motociklu klasē ātrākais bija Pablo Kintanilla, bet Ross Brančs aizvien līderis kopvērtējumā. Jau rīt braucēji uzsāks maratonposmu.

Rīt un parīt Dakaras rallijā noritēs maratonposms “48H Chrono”, kura laikā nakti sportisti pārlaidīs atsevišķi no savām komandām, līdz ar to tehniskā palīdzība nebūs pieejama. Šodienas ātrumposms bija relatīvi īss – tikai 118 km. Kopumā gan no Al Hofufas uz Šubajtahu dalībniekiem bija jānobrauc 645 km.

“Prodrive” rūpnīcas pilots El Atija ātrumposmu veica 1 stundā un 37 minūtēs, par nepilnām divām minūtēm pārspējot “Overdrive Toyota” komandas braucēju Gerlēna Šišerī un Huana Kruza Jakopīni ekipāžas. Ceturtais finišēja kopvērtējuma līderis Al Radži, bet piekto vietu sasniedza Giloms de Meviuss. Arī šīs divas ekipāžas startē “Overdrive Toyota” komandā.

Daļa braucēju izmantoja stratēģisku pieeju un ar nolūku nefinišēja tik augstu, cik varēja, lai rīt varētu startēt no zemākām pozīcijām, kas solās būt izdevīgāk. Piemēram, Stefans Petransels atklāja, ka uz piecām minūtēm šī iemesla dēļ apstājies un tikai tad turpinājis ceļu uz finišu. Sebastjēns Lēbs tikmēr saņēma 15 minūšu sodu par kontrolpunkta izlaišanu un kopumā šodien pazaudēja vairāk par 20 minūtēm.

Lietuvietis Vaidotam Žalam ieņēma 12. vietu piektā posma finišā, bet kopvērtējumā ir jau septītais. Benedikts Vanags bija 15. ātrākais, bet pēc veiktiem pieciem posmiem kopvērtējumā ierindojas 14. vietā. Tikmēr vadībā esošais Al Radži tagad deviņas minūtes priekšā El Atijam, kurš pakāpies uz otro pozīciju. Karloss Saincs atkritis uz trešo un no līdera atpaliek vairāk kā 11 minūtes.

Motociklu kategorijā dubultuzvara “Honda” komandai. Ātrākais bija Pablo Kintanilla, bet tikai 37 sekundes viņam pazaudēja Adrijēns van Beverens. Trešo vietu sasniedza Tobijs Praiss no “KTM” nometnes, zaudējot zem divām minūtēm. Jāpiebilst, ka pirmie 24 braucēji iekļāvās mazāk nekā desmit minūtēs. Atšķirībā no automobiļu ieskaites, ātrākie vadošās motociklu klases braucēji rīt startēs apgrieztā secībā.

Ross Brančs bija sestais, līdz ar ko “Hero” rūpnīcas pārstāvis turpina atrasties vadībā kopvērtējumā. Tagad viņam seko trīs “Honda” braucēji – vairāk par minūti zaudē Hosē Ignasio Korneho, bet nepilnas četras minūtes atpaliek Brabeks. Ceturtajā vietā esošais Van Beverens jau 18 minūtes aizmugurē.

Tehniskas problēmas piedzīvoja Lusiano Benavidess, kurš dienu uzsāka sestais kopvērtējumā, šobrīd ir septītais, bet būs spiests mainīt motocikla motoru, par ko saņems 15 minūšu sodu.

Kvadriciklu klasē uzvaru svinēja Marselu Madeirušs, bet lietuvietis Laisvids Kancius šodien izcēlās ar piekto rezultātu. Kopvērtējumā Manuelam Anduharam 20 minūšu pārsvars pār Aleksandru Žirū, bet Madeirušs seko nedaudz vairāk kā minūti tālāk.

Fransisko Lopess uzvarēja “Challenger” bagiju klasē, bet Lietuvas pilota Roka Baciuškas ekipāža ieņēma sesto vietu. Kopvērtējumā Erikam Gočalam jau vairāk kā pusstundas pārsvars pār Mareku Gočalu, bet Mičels Gatrijs ieņem trešo vietu. Baciuška kopvērtējumā devītais.

SSV bagiju ieskaitē ātrākais bija Havjērs de Sultrē, bet līdzšinējo kopvērtējuma līderi Fransisko Lopesu piemeklēja tehniskas problēmas un viņa auto trasē apstājās. Līdz ar to vadību tagad pārņēmis Herome de Sadelērs, kuram piecu minūšu pārsvars pār Rodrigo Varelu un deviņu minūšu pārsvars pār Krištianu Batistu.

Smago spēkratu ieskaitē ātrākais bija Martins Maciks – viņam nepilnas divas minūtes zaudēja Mičels van den Brinks, bet trešo vietu ieņēma Viks Verteijnens. Januss van Kasterens ar savu “De Rooy Iveco” komandas auto šodien zaudēja vairāk par 20 minūtēm, taču saglabā vadību kopvērtējumā. Viņa līdzšinējam tuvākajam sekotājam Alešam Lopraisam bija problēmas, nācās uz laiku apstāties, līdz ar to zaudēts daudz laika. Kopvērtējumā tagad otrais ir Maciks, kurš no Van Kasterena atpaliek vairāk par 21 minūti. Uz trešo vietu atkritis Lopraiss, zaudējot līderim 26 minūtes.

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 5. posma auto klasē:

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 5. posma moto klasē:

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 5. posma smago auto klasē:

Visi rezultāti >>