Dakaras rallija sacensību garākajā posmā, kas pēc kārtas bija jau septītais, ātrāko rezultātu sasniedza Sebastjēns Lēbs, un automobiļu klases kopvērtējumā franču pilota ekipāža pietuvojusies līderim Karlosam Saincam. Motociklu ieskaitē vadošos braucējus tikmēr šķir nieka viena sekunde.

Pēc atpūtas dienas Rijādā, šodien dalībniekiem bija jāmēro sacensību garākais posms – 873 km, sacensību dienai noslēdzoties Ad Davadimi. Ātrumposms bija 483 km garš. Sākotnēji bija jābrauc pa samērā ātru apvidu, bet vēlāk arī kāpām.

Distanci veicot nepilnās piecās stundās, automobiļu klasē septītajā posmā uzvarēja Sebastjēns Lēbs. “Prodrive” rūpnīcas komandas “Bahrain Raid Xtreme” pilotam šī ir otrā uzvara pēc kārtas un 26. visā karjerā. Otrais ātrākais bija “Toyota” pilots Lukass Moraess, zaudējot septiņas minūtes, kamēr trešo vietu ieņēma maratonposmā neveiksmi piedzīvojušais Nāsirs El Atija, kuru no uzvarētāja šķīra nepilnas desmit minūtes.

Neveiksmi šodien piedzīvoja Matiass Ekstroms, kurš dienu uzsāka kā otrais kopvērtējumā. “Audi” pilota ekipāža ar salauztu piekari palika stāvot pēc nobrauktiem aptuveni 50 kilometriem un gaidīja tehnisko palīdzību. Izstāšanos tehnisku problēmu piedzīvoja “M-Sport Ford” komandas pilota Nani Romas ekipāža, kas pirms tam kopvērtējumā atradās otrajā desmitniekā.

Līdz ar Ekstroma neveiksmi, tagad kopvērtējumā tuvākais sekotājs Karlosam Saincam ir Lēbs. Šodien Lēbam izdevies atgūt desmit minūtes un tagad viņš ir 19 minūtes aiz līdera. Savukārt Moraess pakāpies uz trešo vietu, bet atrodas jau stundu aiz līdera. Līdz ar to šobrīd reālā cīņa par uzvaru notiek starp divām ekipāžām.

Septītais šodienas posmā bija lietuvietis Vadots Žala, kurš turpina sacensības pēc maratonposmā piedzīvotās nelielās avārijas. Kopvērtējumā par “Top 10” viņš vairs necīnās. Toties Benedikts Vanags, pēc septītajā posmā uzrādītā 13. rezultāta, kopvērtējumā pakāpies uz desmito vietu.

“Honda” braucējs Hosē Ignasio Korneho uzvarēja motociklu klasē, par 32 sekundēm pārspējot Kevinu Benavidesu no “KTM” vienības un par vairāk nekā trim minūtēm – Lusiano Benavidesu no “Husqvarna”. Korneho šī ir trešā uzvara kādā no šī gada Dakaras posmiem. Kopvērtējumā čīlietis tagad pakāpies uz trešo vietu, apsteidzot Adrijēnu van Beverenu, bet līdz līderim ir nepilnas septiņas minūtes. Komandas biedrs Rikijs Brabeks pēc šodienas posma saglabā vadību, bet tikai par vienu sekundi pārspējot “Hero” komandas braucēju Rosu Branču.

Pablo Kintanilla, kurš jau maratonposmā beigušās degvielas dēļ zaudēja izredzes šogad cīnīties par uzvaru, šodien saskārās ar tehniskām problēmām. “Honda” braucējs atkal zaudēja laiku, bet vēlāk turpināja braukšanu.

Dramatisks pavērsiens notika “Challenger” klasē, kur no sacensībām tika diskvalificēta vadībā esošā Erika Gočala, kā arī viņa onkuļa Mihala Gočala ekipāža. Tehniskajā pārbaudē atklājies, ka komandas bagijiem ir noteikumiem neatbilstošs sajūgs. Komanda izplatījusi paziņojumu, ka šeit roku pielikuši konkurenti, kas mudinājuši uz šādu pārbaudi, un apgalvo, ka noteikumus nav pārkāpusi. Tikmēr šodienas posmā “Challenger” ieskaitē uzvarēja Mičels Gatrijs, kurš tagad kļuvis par līderi arī kopvērtējumā, par 33 minūtēm pārspējot Kristinu Gutjeresu. Trešais ir Fransisko Lopess, kurš zaudē 40 minūtes. Lietuvietis Roks Baciuška jau piektais.

SSV klasē septīto posmu ar uzvaru pabeidza Žoao Fereira, bet Havjērs de Sultrē bija otrais ātrākais un kopvērtējumā ir vadībā, par septiņām minūtēm pārspējot Jasiru Seaidanu, turpat trešajā vietā Sara Praisa. Starp Seaidanu un Praisu pašlaik vien astoņas sekundes.

Aleksandrs Žirū bija ātrākais kvadriciklu ieskaitē, un kopvērtējumā tagad samazinājis līdera Manuela Anduhara pārsvaru līdz sešām minūtēm. Avāriju šodien piedzīvoja pirms tam kopvērtējuma trešajā vietā esošais Marselu Madeirušs. Sportists pirms negadījuma bija ātrumposma vadībā. Tagad trešais ir Jurajs Varga, kurš līderim zaudē jau gandrīz divas ar pusi stundas. Lietuvas pārstāvis Laisvids Kancius pacēlies uz ceturto vietu, bet Antans Kanopkins ir piektais.

Martins Maciks ielicis spēcīgus pamatus uzvarai smago auto klasē. Šodienas ātrumposmā viņš tuvāko sekotāju Mičelu van den Brinku pārspēja par tikai 39 sekundēm, kamēr Alešs Lopraiss bija 19 minūtes lēnāks. Kopvērtējumā Macika pārsvars pār otrajā pozīcijā esošo Lopraisu sasniedz jau 1 stundu un 36 minūtes, kamēr Van den Brinks ir trešais, zaudējot 1 stundu un 50 minūtes.

Kopvērtējums pēc 7. posma auto klasē:

Kopvērtējums pēc 7. posma moto klasē:

Kopvērtējums pēc 7. posma smago auto klasē:

Visi rezultāti >>