16 gadus vecais autosporta talants Tomass Štolcermanis oficiāli parakstījis vienošanos ar itāļu vienību “Prema Racing” par dalību šī gada Itālijas Formula 4 un Euro4 čempionātos.

Pēc veiksmīgas karjeras kartingā ropažnieks savu debiju formulu čempionātos piedzīvoja pērnā gada novembrī Malaizijā, piedaloties Dienvidāzijas Formula 4 čempionāta posmā, kur vienā no braucieniem pat izdevās kāpt uz goda pjedestāla, kamēr šajā nedēļas nogalē Štolcermanis debitēs Apvienoto Arābu Emirātu F4 čempionātā.

Itālijas Formula 4 čempionāts uzskatāms par prestižāko F4 līmeņa čempionātu. Par pirmo čempionu 2014. gadā kļuva Lenss Strols, taču atzīstamus rezultātus tajā demonstrējuši arī Guanju Žou, Lando Noriss, Miks Šūmahers un vēl virkne jauno talantu. Tieši “Prema Racing” komanda šai čempionātā guvusi visvairāk panākumus. Jaunā sezona sāksies maija pirmajā nedēļas nogalē Misano trasē.

Tikmēr Euro4 ir salīdzinoši jauns čempionāts, kas tika izveidots vien 2023. gadā. Tajā izmanto tādas pašas Tatuus F4-T421 formulas kā Itālijas F4 čempionātā. Euro4 sezona sāksies vien jūnijā. Sacensības risināsies Hungaroringā, Mudžello, Red Bull trasē un Moncā.

Tomass ir satriecošs talants un atstājis lielisku pirmo iespaidu savā pirmajā pieredzē ar mūsu komandu. Mēs jau kādu laiku raudzījāmies viņa virzienā un esam priecīgi paziņot par sadarbību uz 2024. gadu. Viņu gaida izaicinošs gads ar augsta līmeņa konkurentiem, kuri pārkāpuši no kartinga pie formulas stūres, taču esam gatavi palīdzēt, lai gūtu maksimumu no katras izdevības,” pavēstīja komandas vadītājs Andželo Rosins.

ŠtolcermanisSajūsmu neslēpa arī Tomass Štolcermanis: “Vienkārši wow! Kas var būt vēl labāk, kā sākst savu formulu karjeru ar tik augstas raudzes komandu kā “Prema Racing”? Nespēju vārdos izteikt, cik pateicīgs esmu par sniegto izdevību! Tieši “Prema” sastāvā piedzīvoju savu F4 debiju un esmu ļoti laimīgs šai komandā. Nevaru sagaidīt turpinājumu mūsu kopīgajam ceļam 2024. gadā. Esmu sajūsmā par gaidāmo debijas sezonu. Cīnīties ar pasaules labākajiem braucējiem būs grūts uzdevums, taču esmu drošs, ka komanda sniegs visu iespējamo sekmīgai izaugsmei. Katru soli un katru līkumu centīšos paveikt maksimumu!