Jaunā sezona tūlīt sāksies, taču Viaplay izvēle pamest Latvijas tirgu likusi motorsporta līdzjutējiem par karstāko diskusiju tematu starpsezonā padarīt nevis testu analīzi vai Hamiltona karjeras lēmumu, bet gan to, kur skatīties Formula 1 tiešraidē? Esam apkopojuši trīs legāli pieejamās opcijas – visos gadījumos tas ir maksas pakalpojums, tomēr ietver daudz vairāk kā tikai divu stundu pārraidi svētdienas pēcpusdienā.

F1TV

Cena: 74,99 EUR gadā (8,99 EUR veicot maksājumu pa mēnesi). No visiem piedāvajumiem F1TV ir visizdevīgākais, turklāt skatītājiem tiek piedāvāta iespēja 7 dienu bezmaksas izmēģinājumam, lai pārliecinātos par produkta un satura kvalitāti. Par 29,99 EUR gada pieejama F1TV Access paka ar līdzvērtīgu saturu, taču sacīkstes tajā nav vērojamas tiešraidē. Cena var atšķirties, dzīvojot ārpus Latvijas robežām atbilstoši PVN.

Priekšrocības: Lielisks piedāvājums kvēliem F1 līdzjutējiem, jo skatītājiem iespēja vērot ne tikai TV ekrānos piedāvāto translāciju, bet arī pieslēgties braucēju on-board kamerām, sekot līdzi visai radio komunikācijai starp braucēju un komandu, kā arī vērtīgiem datiem par braucēju apļu laikiem, atrašanos vietu trasē un riepu nodilumu. Papildus tam tiek piedāvāta virkne aizraujošu, izklaidējošu un informatīvu dokumentālu sižetu, kā arī iespēja tiešraidē vērot atbalsta kategoriju sacīkstes. Pirms un pēc katras sesijas F1 eksperti apsriež notikumus uz vietas. Visas tiešraides ir iespējams vērot ar aizkavēšanos vai uzreiz pēc tam atkārtojumā.

Trūkumi: Nav pieejams latviešu valodā, līdz ar to, visticamāk, nāksies baudīt pasākumu angļu valodā.

Info par platformu un abonēšanu

GO3

Cena: 12,99 EUR mēnesī (Extra Sports pakā – nejaukt ar parasto Sporta paku). GO3 platforma pārņem Viaplay sporta pārraižu tiesības, tostarp Formula 1 sacensību translāciju. Pakalpojums pieejams atrodoties EEZ valstīs.

RE|STARTS e-žurnāls: 50lpp. par komandām, pilotiem, tehniku pirms 2024.gada sezonas.

Priekšrocības: Vienīgā pieejamā opcija ar komentētājiem latviešu valodā. Šogad pie mikrofona atgriežas pieredzējušais F1 komentētāju duets Jānis Janševics un Ģirts Timrots. Maksā iekļautas NHL, UEFA čempionlīgas un Anglijas premjerlīgas tiešraides translācijas.

Trūkumi: Arhīvs pieejams tikai 7 dienas pēc pārraides beigām. Komentētājiem atrodoties Rīgā, nav iespēja gūt tik daudz aizkulišu nianses kā klātienes ekspertiem no sacensību norises vietas. F1 kvēlākajiem līdzjutējiem netiek sniegta pievienotā vērtība ar papildus sižetiem.

Info par platformu un abonēšanu

TET

Cena: 15,90 EUR mēnesī (pirmos 24 mēnešus) par TV un internetu + 3,50 EUR mēnesī par starptautisko paku, kas RTL (806. kanāls) nodrošina Formula 1 sacensību translāciju vācu valodā, tomēr rāda tikai atsevišķus sezonas posmus.

Priekšrocības: Tet plašais klientu loks liek domāt, ka daļai F1 līdzjutēju TV un interneta paka jau ir iegādāta, kas nozīmē, ka F1 tiešraides translācijas iespējams redzēt, piemaksājot tikai par starptautisko paku. Tet plašais kanālu saraksts ļaus izbaudīt brīvos brīžus ar plašu piedāvājumu ne tikai sportu, bet arī cita veida pārraides, filmas, raidījumus un seriālus.

Trūkumi: Pārraide pieejama vienīgi vācu valodā, kas lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ir sveša. Vērojot vienīgi Formula 1 pārraides, dārgākais risinājums.

Info par pakalpojumu un abonēšanu

Kopsavilkums: Kur skatīties Formula 1 tiešraidē?

Ceram, ka esam atbildējuši uz jautājumu: Kur skatīties Formula 1 tiešraidē? F1TV gan no tehniskā, gan informatīvā skatupunkta sniedz visaugstākās kvalitātes satura atspoguļošanu, turklāt ir izdevīgāks par Go3 paku, ja angļu valoda nesagādā problēmas. Pretējā gadījumā Go3 ir vienīgais risinājums, turklāt tas būs īpaši piemērots hokeja un futbola entuziastiem. Mūsdienās internetā uzreiz pieejamā informācija var būt pietiekama, ja jau esat Tet klients, jo bilde izsaka tūkstoš vārdu. Tāpat vērts pasekot līdzi dažādiem izdevīgiem piedāvājumiem, kas mēdz strauji un negaidīti parādīties.

Izsalkumu pēc kvalitatīva un visaptveroša satura latviešu valodā pirms posmiem veldzēs Alda Putniņa vadītais raidījums “Ideālā Formula”, kas bez maksas būs vērojama William Hill TV YouTube kanālā, bet pēc sacensībām pirmdienās pl. 11:00 Best4Sport TV ekrānā, kā arī F1LV YouTube un Facebook kanālos F1LVPodkāsts tiešraidēs Grand Prix spilgtākos notikumus analizēs Aldis Putniņš un Jānis Vanks.