Pagājušajās divās nedēļas nogalēs Latvijas kartinga piloti aizvadījuši pirmās sezonas sacensības “Rotax Max Challenge” Centrāleiropas (CEE) seriālā. Itālijā notiekošajās sacīkstēs kopumā uz starta izgāja 16 sportisti un sportistes no Latvijas, izcīnot divas uzvaras un divas otrās vietas. Visveiksmīgāk sezonu iesācis Toms Strēle, kurš, startējot Junior klasē, izcīnīja pirmo vietu gan sezonu iesildošajā “Bonus” kausā, gan arī Centrāleiropas čempionāta pirmajā posmā.

Cee 1 2

Lai arī pašā jaunākajā Micromax klasē šoreiz Latvijas pārstāvji nestartēja, Minimax klasē uz starta bija redzami četri dažādi latvieši. Lieliski sezonu iesāka Marko Plinta, kuram 34 pilotu konkurencē “Bonus” kausā otrā vieta. Mikkel Grantins pēc 17. vietas pirmajās sacensībās sekoja avārija, tomēr Minimax debitants pirmajā posmā spēja izcelties ar ātrāko apļa laiku. Labu progresu demonstrēja arī Klāvs Hāns, kurš pēc 26. vietas “Bonus” kausā uzlaboja rezultātu un pirmajā posmā finišēja 13. vietā. Minimax klasē pirmajā posmā startēja arī Marks Kononovs, finišu sasniedzot 31. pozīcijā.

Junior klases pilots Toms Strēle lieliski iesācis sezonu, izcīnot uzvaru gan “Bonus” kausā, gan arī Centrāleiropas pirmajā posmā. Tuvākais sekotājs “Bonus” kausā bija Rolands Sprūde (17. vieta), kurš šīs sacensības izmantoja, lai sagatavotos šīs sezonas startiem “FIA Karting Academy Trophy”. Debiju Junior klasē piedzīvoja Martins Valts, kamēr Ilia Sheremeta un Alise Štolcermane uzrādīja labu progresu. Sheremeta pēc avārijas un 29. vietas “Bonus” kausā spēja reabilitēties ar 11. vietu pirmajā posmā, kamēr Štolcermanei pēc 27. vietas finiša sekoja 21. rezultāts. Jāatzīmē, ka kopumā Junior klasē uz starta izgāja vairāk nekā 40 piloti.

Cee 1 3

Tikpat daudzi dalībnieki izgāja uz starta arī Senior klasē, kurā Latviju pārstāvēja Ralfs Stāmers, Marta Spīķe un Kate Drobiševa. Stāmeram šī bija debija Senior klasē, kas iesākās ar ne pārāk veiksmīgo 41. vietu “Bonus” kausā, bet noslēdzās ar ievērojamu 9. vietu pirmajā posmā. Savu sniegumu uzlaboja arī Marta Spīķe (39. vietai sekoja 29. rezultāts), kamēr Katei Drobiševai 18. vieta pirmajā posmā.

Ātrākajā DD2 klasē par pjedestālu Latvija parūpējās Nauris Danebergs, kurš vairāk nekā 30 pilotu konkurencē izcīnīja otro vietu Centrāleiropas čempionāta pirmajā posmā. “Bonus” kausā Edgars Vilcāns un Ričards Vecvagars spēja finišēt pirmajā desmitniekā, kamēr pirmajā posmā Vilcānam 15. rezultāts. Pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma kartingā atgriezies Roberts Vītols, kurš pēdējos gados izcēlies ar dažādiem panākumiem rallijkrosā. Vītols DD2 klasē sezonu iesāka ar 18. vietu “Bonus” kausā, kam sekoja 13. vieta pirmajā posmā.