Pret “Red Bull” konsultantu un pilotu programmas vadītāju Helmutu Marko sākta izmeklēšana, kā rezultātā jau pirmdien viņš varētu zaudēt savu amatu. Makss Verstapens jau brīdinājis, ka viņa paša nākotne komandā var būt atkarīga no Marko likteņa.

Turpinoties “Red Bull” iekšējiem skandāliem, piektdienas vakarā Saūda Arābijā notiekošā “Formula 1” posma laikā kļuva zināms, ka šoreiz krustugunīs nonācis Marko. 80 gadus vecais austrietis tiek turēts aizdomās slepenas informācijas nodošanā medijiem.

Vien diennakti pirms tam kļuva zināms, ka no saviem pienākumiem atstādināta sieviete, kas apsūdzēja “Red Bull” komandas vadītāju Kristianu Horneru nepiedienīgu ziņu sūtīšanā. Komanda veica iekšējo izmeklēšanu un Horners tika pilnībā attaisnots.

Tiek ziņots, ka tagad “Red Bull” izmeklē Marko rīcību saistībā ar šiem notikumiem. Proti, ir aizdomas, ka viņš ir tas, kurš medijiem nodevis informāciju par “Hornera lietu”, lai gan to nedrīkstēja darīt. Ja apstiprināsies, ka ir pārkāpts komandas protokols, jau pirmdien viņš savus amatus var zaudēt.

Medijam ORF Marko apstiprina, ka nākamajā F1 posmā vairs varētu nestrādāt. Jautāts, vai jau pirmdien viņš varētu tikt atstādināts, pieredzējušais speciālists apstiprināja, ka tā var notikt: “Ir grūti vērtēt. Teorētiska iespēja vienmēr pastāv. Šī ir sarežģīta lieta. Bet mēs komandā gribam mieru. Čempionātā ir 24 posmi, kas ir gana grūti, un mums jādomā par to.”

F1 čempions Makss Verstapens licis saprast, ka Marko aiziešana varētu nozīmēt arī viņa došanos prom. Pēdējā nedēļā aktīvi tiek runāts par viņa iespējamo pievienošanos “Mercedes” uz 2025. gada F1 sezonu. Zināms, ka Verstapena līgumā ir punkts, kas ļauj to lauzt, ja no komandas aiziet Marko.

“Es ļoti cienu Marko un to, ka kopā esam daudz sasnieguši,” pēc kvalifikācijā izcīnītās uzvaras teica Verstapens. “Mana lojalitāte viņam ir ļoti liela. Jau iepriekš esmu visiem komandā teicis, arī tiem, kas atrodas augstākajā vadībā, ka viņam ir svarīga loma attiecībā uz maniem lēmumiem saistībā ar komandu. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai viņš paliktu, protams, ieskaitot visus pārējos, jo šis ir visas komandas darbs. Svarīgi, lai galvenie cilvēki paliktu kopā. Jūtu, ka tas ir svarīgs balsts. Ja tas krīt, esmu to jau teicis komandai, tas nenāks par labu arī manai situācijai. Helmutam pavisam noteikti ir jāpaliek. Viņš jau no pirmās dienas ir veidojis šo komandu kopā ar Dītrihu Matešicu. Vienmēr bijis lojāls, rūpējies, lai visi saglabātu savas pozīcijas. Ir jāciena šis cilvēks par to, ko viņš ir paveicis.”