Makss Verstapens guvis pārliecinošu uzvaru “Formula 1” sezonas otrajā posmā Saūda Arābijā, kamēr otrs “Red Bull” pilots Serhio Peress drīz pēc starta apdzina Šarlu Leklēru un izcīnīja otro vietu. Pie cienījamas septītās vietas debijas sacensībās tika Olivers Bērmans, kurš uz šo posmu aizvietoja Karlosu Saincu.

Verstapens pārliecinoši startēja no pirmās pozīcijas, kamēr Peress pirmajos līkumos jau bija nonācis priekšā Leklēram. Abi turpināja divkauju, bet “Ferrari” pilotam tomēr izdevās noturēt otro vietu. Fernando Alonso sākotnēji saglabāja ceturto vietu, bet pirmā apļa laikā Oskars Piastri viņu apdzina. Lando Noriss noturēja sesto pozīciju, bet startā pāragri nedaudz izkustējās no vietas, tad apstājās un startēja, šādā veidā drīzāk zaudējot, nekā iegūstot. Sods par to nesekoja. Pjērs Gazlī jau iesildīšanās aplī sūdzējās par problēmām ar ātrumkārbu un pēc starta devās boksos, kur izstājās.

Jau pēc pirmā apļa Verstapens bija izveidojis nelielu pārsvaru, kamēr Peress turpināja vajāt Leklēru, līdz ceturtajā aplī starta taisnes beigās spēja veikt apdzīšanu un pakāpās uz otro vietu.

Sestajā aplī, aizķerot līkuma iekšmalas sienu, avāriju piedzīvoja tobrīd devītajā vietā esošais Lenss Strols. Trasē devās drošības mašīna un vairums līderu brauca boksos. Riepu maiņu izvēlējās neveikt Noriss, kurš pacēlās uz pirmo vietu, kā arī Luiss Hamiltons, kurš savukārt nonāca trešajā vietā.

Sacensības atsākās desmitajā aplī, Norisam noturot līderpozīciju. Kādu laiku Verstapens viņam sekoja, bet 13. aplī starta taisnes beigās pārliecinoši apdzina “McLaren” pilotu un atguva vadību. Peress turpināja trešajā pozīcijā, bet tiesneši viņam piešķīra piecu sekunžu sodu par nedrošu kustības uzsākšanu pēc pitstopa veikšanas, kā rezultātā Alonso nācās strauji bremzēt, lai izvairītos no sadursmes. Tas varēja būt apdraudējums cīņā par otro vietu un varbūt arī pjedestālu. Lai to nepieļautu, Peress atrada iespēju kā 18. aplī apdzīt Norisu un atgriezties otrajā vietā, lai palielinātu pārsvaru pār sekotājiem. 27. aplī Norisu apdzina arī Leklērs, bet pa to laiku Peress bija aizmucis jau par astoņām sekundēm. Tāpat Verstapens bija nostiprinājies ļoti pārliecinošā vadībā.

Piastri ilgu laiku sekoja piektajā vietā braucošajam Hamiltonam, bet garām tā arī netika. “Mercedes” pilots savā pitstopā beidzot devās 37. aplī, tiekot pie mīkstajām riepām un atkrītot uz devīto pozīciju. Savukārt Noriss no ceturtās vietas uz vienīgo riepu maiņu devās apli vēlāk, pitstopā nedaudz aizkavējās, arī tika pie mīkstajām riepām un paguva atgriezties trasē priekšā septiņkārtējam F1 čempionam. Hamiltons sākumā mēģināja apdraudēt sāncensi, bet drīz vien atkāpās.

Verstapens netraucēts aizbrauca pretī pirmajai pozīcijai, par astoņām sekundēm pārspējot Peresu, kurš nodrošināja “Red Bull” otro dubultuzvaru divos šī gada posmos. Pieskaitot sodu, atstatums pieauga līdz 13 sekundēm. Leklērs ierindojās trešajā vietā, zaudējot vēl piecas sekundes, bet aiz pirmā trijnieka finišu sasniedza Piastri, Alonso un Džordžs Rasels.

F1 debitants Bērmans, “Ferrari” komandā aizvietojot sasirgušo Karlosu Saincu, aizvadīja labu sacīksti, veica arī vairākas apdzīšanas un pirmajās sacensībās karjerā izcīnīja punktus. Pēc Hamiltona un Norisa pitstopiem brits pacēlās no devītās uz septīto vietu. Sapratis, ka Noriss ar jaunākām mīkstā sastāva riepām tuvojas, pēdējos apļos “Ferrari” rezervists kāpināja tempu, spējot pabraukt ātrāk kā iepriekš un meistarīgi noturēja septīto pozīciju. Noriss un Hamiltons palika aiz viņa, bet pēdējo punktu izcīnīja Niko Hilkenbergs. “Haas” pilotam tas ir pirmais “Top 10” rezultāts kopš pērnās sezonas trešā posma.

Līdz F1 čempionāta trešajam posmam tagad divu nedēļu pārtraukuma – nākamās sacensības 24. martā notiks Austrālijā, Melburnas trasē.

Saūda Arābijas GP rezultāti:

F1 kopvērtējums pēc 2. posma: