Pēc piedzīvotās avārijas Austrālijas F1 posmā Džordžs Rasels atzinis, ka Fernando Alonso pirms līkuma pāragri sācis bremzēt, kā rezultātā tika izraisīts negadījums. Alonso tikmēr paskaidrojis, ka pēdējos apļos saskāries ar tehniskām problēmām. Abi tika izsaukti pie tiesnešiem un Alonso saņēmis sodu.

Pēdējā aplī tuvojoties Melburnas trases sestajam līkumam, Rasels vajāja Alonso cīņā par sesto vietu. Būdams pārsteigts, ka “Aston Martin” formula pēkšņi strauji kļūst lēnāka, “Mercedes” pilots izslīdēja no trases, ietriecoties sienā.

“Uzskatu, ka izbraucu no trases un tā ir mana vaina, bet 100 metrus pirms tā līkuma atpaliku no Fernando pussekundi, un tad viņš man ārkārtīgi strauji tuvojās un atrados viņam jau tieši aizmugurē,” skaidro Rasels. “Nezinu, vai viņam bija kādas problēmas. Vairāk neko nevaru pateikt, vajag visu noskatīties, bet esmu sarūgtināts par šādu sacīkstes noslēgumu.”

Jautāts, vai Alonso tīšuprāt nebremzēja pārlieku strauji, Rasels sacīja: “Tas ir skaidrs, ka viņš bremzēja 100 metrus pirms līkuma, pēc tam atkal uzspieda gāzi un izbrauca līkumu normāli. Esmu jau redzējis šos datus, bet negribu viņu vainot kaut kur, kamēr neesam redzējuši visu. Nebiju tam gatavs – tas, kas notika, mani pārsteidza. Interesanti, ka esam izsaukti pie tiesnešiem, tāpēc esmu ieinteresēt redzēt, kas viņiem sakāms.”

Alonso tikmēr skaidro, ka jau kādu laiku bijušas problēmas ar bateriju: “Es koncentrējos uz to, kas notiek man priekšā un nevis man aizmugurē. Pēdējos 15 apļus bija problēmas ar bateriju. Nevarēju koncentrēties uz mašīnām man aizmugurē. Ieraudzīju viņa avarējušo auto un biju norūpējies, bet šķiet, ka viņam viss kārtībā. Tas, ka viņš tuvojas un ir DRS distances atstatumā, redzēju jau pēdējos piecus, sešus apļus. Jā, viņš bija tuvu. Centos braukt apļus kā kvalifikācijā un uzstādīt iespējami lielāku tempu. Runājot par ātrumu, sacīkste nebija viegla, visa nedēļas nogale nebija viegla. Šodien paveicās ar stratēģiju un Luisa [Hamiltona] izstāšanos, kam sekoja virtuālā drošības mašīna. Bet nevaram slēpt, ka ar ātrumu visu šo nedēļas nogali bija problēmas.”

Tiesneši atzinuši Alonso vainu pāragrā straujā bremzēšanā un sodījuši viņu ar 20 sekundēm pie rezultāta. Tas viņu no sestās vietas posmā atmet uz astoto, bet augstāk paceļas viņa komandas biedrs Lenss Strols un RB pilots Juki Cunoda. Papildus spānis saņēmis trīs soda punktus.

Papildinātie rezultāti: