Luiss Hamiltons vairs nevarēs izmantot “Mercedes” motoru, kam iepriekšējā posmā Austrālijā radās tehniskas problēmas.

Septiņkārtējais F1 čempions Hamiltons no sacensībām Melburnā izstājās, kad sensori konstatēja radušos problēmu jaudas agregātā un to automātiski izslēdza. Tas tika nosūtīts uz rūpnīcu Briksvortā, taču problēma izrādījās grūti atklājama un nebija skaidrības, vai šo motoru vēl ir droši izmantot.

Neilgi pirms Japānas GP tika secināts, ka problēma ir būtiska, līdz ar ko dzinējs šosezon vairs nevar tikt atjaunots un atkal izmantots. “Mercedes” komanda paziņojusi, ka problēma nav saistīta ar motora konstrukciju, bet gan tā izgatavošanas kvalitāti. Tika pārbaudīti arī visi pārējie jau gatavībā esošie motori, bet nekādi riska faktori netika atklāti.

Sezonas laikā atļauts izmantot vien četrus jaudas agregātus. Līdz ar to noprotams, ka Hamiltonam šogad visticamāk nāksies pārsniegt limitu, par ko kaut kādā brīdī pienāksies starta vietu sods. Hamiltons gan šogad par titulu necīnās, taču komandai būs jāpieliek gana daudz pūļu, lai izcīnītu kādu no pirmajām trim vietām Konstruktoru kausā.

Šobrīd “Mercedes W15” modelim trūkst veiktspējas ātrajos līkumos, tāpat ir problēmas ar optimālas riepu temperatūras noturēšanu. Neskatoties uz to, Hamiltons ir cerīgi noskaņots.

“Protams, sezonu neesam uzsākuši tā, kā gribējām, bet vēl tāls ceļš ejams,” viņš saka. “Iepriekš, tostarp pagājušajā gadā, esam redzējuši, ka tādas komandas kā “Aston Martin” un “McLaren” bijušas iedzinējos, bet tikušas daudz augstāk. Šajā sportā jebkas var notikt. Ir jāmācās, cik vien spējam, jāizmanto visi pieejamie dati, jāsaglabā optimisms un jāturpina smagi strādāt. Nav runa par to, kā mēs nokrītam, bet par to, kā spējam atkal piecelties.”