Makss Verstapens pārliecinoši kļuvis par Japānas “Grand Prix” izcīņas uzvarētāju, kamēr otrajā vietā finišēja viņa komandas biedrs Serhio Peress. Aiz “Red Bull” braucējiem sacensības noslēdza “Ferrari” piloti.

Drīz pēc starta sacīkste tika apturēta avārijas dēļ. Cīņā par pozīciju trasi nebija sadalījuši Daniels Rikjardo un Alekss Albons, kā rezultātā abi ietriecās riepu barjerā. Atkārtots starts tika dots pusstundu vēlāk.

Startā līderu starpā pozīciju izmaiņas nenotika – Verstapens saglabāja vadību, bet viņam sekoja Peress un Lando Noriss no “McLaren”.

Noriss bija pirmais no vadošajiem braucējiem, kurš iebrauca pitstopā, riepu maiņu veicot 12. aplī. Verstapens tikmēr jau bija vairākas sekundes priekšā Peresam un droši brauca pretī uzvarai. Verstapenam šī ir trešā uzvara šogad aizvadīto četru posmu laikā, bet “Red Bull” vienībai trešā dubultuzvara.

Šarls Leklērs startēja astotais, bet izmantoja viena pitstopa stratēģiju, kas ļāva finišēt ceturtajā vietā. Vienubrīd Leklērs pat bija trešais, taču otrs “Ferrari” pilots Karloss Saincs, iepriekšējā posma uzvarētājs, bija ātrāks un nonāca komandas biedram priekšā desmit apļus pirms finiša, gūstot trešo vietu.

Noriss sacensības noslēdza piektajā vietā, bet sesto vietu izcīnīja Fernando Alonso no “Aston Martin” vienības. Džordžs Rasels aizbrauca garām savam komandas biedram Luisam Hamiltonam, bet pēdējā aplī apdzina arī Oskaru Piastri, ieņemot septīto pozīciju. Pirmo desmitnieku noslēdza un pēdējo pieejamo punktu guva mājinieks Juki Cunoda.

Čempionāta piektais posms notiks pēc divām nedēļām, 21. aprīlī Ķīnā, Šanhajas trasē.

Japānas GP rezultāti:

Kopvērtējums pēc 4. posma: