“Aprilia” komandas braucējs Maveriks Vinjaless aizvadījis panākumiem bagātu nedēļas nogali “MotoGP” čempionāta trešajā posmā Ostinā, ASV, kur spānim izdevās uzvarēt gan sprinta, gan svētdien notikušajā “Grand Prix” sacīkstē. Ceļā uz uzvaru pirms tam atradās Marks Markess, taču piedzīvoja kritienu.

Sprintā Vinjaless startēja no pole position, noturēja līderpozīciju un pēc desmit apļiem jau bija divas sekundes priekšā tuvākajiem sekotājiem. Šī viņam ir jau otrā uzvara sprinta sacensībās pēc kārtas. Marks Markess aizstāvējās no Pedro Akostas, bet pēc tam izveidoja pārsvaru un guva otro vietu. Uz trešo vietu vēlāk pacēlās sezonas līderis Horhe Martins.

Galvenajā sacīkstē svētdien Vinjalesam nepadevās labs starts un no pirmās pozīcijas viņš atkrita uz vienpadsmito. Neskatoties uz to, izdevās atgūt zaudēto un uzvarēt ar nepilnu divu sekunžu pārsvaru. Vinjaless tagad kļuvis par pirmo braucēju modernā laika “MotoGP” ērā, kuram izdevies izcīnīt uzvaras “Grand Prix” sacensībās ar trim dažādu ražotāju motocikliem.

Par līderi bija kļuvis Marks Markess, taču 11. aplī bremžu problēmas dēļ “Gresini Ducati” braucējs piedzīvoja kritienu. Vadībā izvirzījās sezonas debitants Akosta, taču jau trešais tobrīd bija Vinjaless. “Aprilia” komandas sportists 11. aplī apdzina Martinu, bet 13. aplī, pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem, arī Akostu. Finišā Akosta iebrauca otrais, bet Martinam trešo vietu liedza izcīnīt Enea Bastianīni, kurš viņu apdzina. Tikai piektais ar salīdzinoši blāvu sniegumu bija pašreizējais čempions Frančesko Bagnaija.

Sezonas ceturtais posms notiks 28. aprīlī Spānijā, Heresas trasē.

Sacīkstes rezultāti:

Sezonas kopvērtējums: