F1 čempionāts ir bagāto cilvēku sports, šeit ļoti daudz nopelna ne vien sportisti, bet arī dažādi vadošie darbinieki. Izteikti līderi starp tiem ir komandu vadītāji, bet īpaši ar savu uzkrāto bagātību izceļas divi – Toto Volfs un Kristians Horners, kuri trases malā pēdējos gados bijuši sīvākie sāncenši.

“Red Bull” komandas pilots Makss Verstapens par čempionu kļuvis jau trīs sezonas pēc kārtas. Attiecīgi šajā laikā kāpusi arī vienības bosa Hornera labklājība – viņa bagātība 2024. gadā tiek lēsta aptuveni 46 miljonu eiro apmērā.

Taču pirms tam daudzus gadus F1 trasēs dominēja “Mercedes”, īpaši ar panākumiem izceļoties Luisam Hamiltonam. Komandas vadītājs Volfs ir arī tās līdzīpašnieks, bet viņa turība ir pārāka par visiem citiem – nepilns pusotrs miljards eiro. Saprotams, ienākumus savā dzīvē viņš guvis ne tikai kā komandas vadītājs.

Pārējo turība nav ne tuvu tik milzīga. Tālāk sarakstā esošajam “Kick Sauber” vadītājam Alesandro Aluni Bravi izdevies tikt pie nepilniem pieciem miljoniem eiro, tāpat kā “Williams” bosam Džeimsam Voulsam.

Komandu vadītāji ir izteikti turīgāki par pilotiem. Salīdzinājumam, septiņkārtējā F1 čempiona Hamiltona bagātība esot ap 280 miljoniem. Bagātākais no visiem F1 braucējiem vēsturē ir Mihaels Šūmahers, kurš jau daudzus gadus veselības dēļ sabiedrībai nav redzams. Viņa turība esot virs 560 miljoniem.

Vadītājs Komanda Bagātība (EUR)
Toto Volfs Mercedes 1.49 miljardi
Kristians Horners Red Bull 46 miljoni
Alesandro Aluni Bravi Kick Sauber 4.7 miljoni
Džeimss Voulss Williams 4.7 miljoni
Freds Vasūrs Ferrari 2.9 miljoni
Andrea Stella McLaren 1.4 miljoni
Lorāns Mikīss RB 1.1 miljons
Maiks Kraks Aston Martin 942 tūkstoši
Ajao Komatsu Haas 761 tūkstoši
Bruno Famins Alpine 585 tūkstoši