Tāpat kā pārējos šogad notikušajos F1 čempionāta posmos, arī sezonas septītajās “Grand Prix” sacensībās, kas svētdien tiks aizvadītas Itālijā, Imolas trasē, no pirmās starta vietas cīņu sāks “Red Bull” pilots Makss Verstapens.

Verstapens izšķirošajā kvalifikācijas kārtā jau ar pirmo mēģinājumu pacēlās uz vadošo pozīciju, pašā izskaņā savu apļa laiku vēl vairāk uzlabojot. Tikmēr uz otro vietu beigās izdevās pacelties Oskaram Piastri, kurš piekāpās par 0.074 sekundēm un bija vien nedaudz ātrāks par otru “McLaren” pārstāvi Lando Norisu.

Aiz pirmā trijnieka sekoja “Ferrari” braucēji Šarls Leklērs un Karloss Saincs. Sesto vietu ieņēma Džordžs Rasels no “Mercedes”, kamēr otram vienības pilotam Luisam Hamiltonam astotā starta vieta. Izšķirošajā kārtā izdevās iekļūt abiem RB pilotiem – Juki Cunoda bija septītais, bet Daniels Rikjardo sasniedza devīto ātrāko apli.

Pirmajā kārtā negaidīti uzvarēja Niko Hilkenbergs. Vēlāk viņam izdevās aizkļūt līdz trešajai sesijai, kur palika desmitais.

Serhio Peresam šoreiz nedaudz pietrūka līdz “Top 10”, un “Red Bull” pilots netika pie iespējas aizvadīt svarīgāko cīņu par pirmajām starta vietām. Fernando Alonso tikmēr kļūdījās jau pirmajā kārtā, veicot izbraucienu caur grants joslu un paliekot viens no pēdējiem.

Sacensību starts svētdien plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Emīlijas-Romanjas GP kvalifikācija: