F1 čempionāta galvenais tehniskais darbinieks Pets Simondss pieņēmis lēmumu atkāpties no sava amata pēc septiņiem nostrādātiem gadiem.

Šajā postenī Simondss darbu uzsāka 2017. gadā un bija daļa no komandas, kas krasi mainīja F1 tehniskos noteikumus. Viņš pārraudzīja darbu pie noteikumiem, kas stājās spēkā 2022. gadā, kā arī strādāja pie jaunajiem noteikumiem, kas tiks ieviesti 2026. gadā.

Šobrīd ir pabeigts darbs pie jaunās F1 šasijas tehniskajiem noteikumiem un tie tiks publicēti jūnija sākumā. Līdz ar to Simondss izlēmis, ka šis ir īstais brīdis, lai dotos prom. Jau 2022. gadā viņš par to domāja, taču toreiz nolēma turpināt darbu.

Lai gan oficiāls paziņojums vēl nav bijis, zināms, ka pirmdien par to tika informēti F1 darbinieki. Ar tūlītēju efektu pieredzējušais inženieris dosies piespiedu atvaļinājumā, pirms drīkstēs darbu uzsākt citur. Tas liecina, ka 71 gada vecumā Simondss nav nolēmis aiziet no čempionāta pavisam.

Darbu “Formulā 1” britu speciālists uzsāka astoņdesmito gadu sākumā “Toleman” komandā. Vēlāk tā pārtapa par “Benetton” vienību un Simondss spēlēja nozīmīgu lomu komandas panākumos deviņdesmitajos gados ar Mihaelu Šūmaheru. Vēlāk komandu pārņēma “Renault”, bet pēc 2008. gada Singapūras GP skandāla viņš bija spiests to pamest. Līdz tam Simondss paspēja ieņemt vadošos amatus tehniskajā jomā. 2011. gadā atgriezās F1 kā “Virgin” konsultants, bet no 2013. līdz 2016. gadam bija “Williams” galvenais tehniskais darbinieks.