F1 pasaules čempionāta dalībnieki šajā nedēļas nogalē Monako ielās aizvada sezonas astoto posmu, bet pirmajos treniņbraucienos ātrāko rezultātu uzrādīja “Mercedes” pilots Luiss Hamiltons. “Red Bull” piloti šoreiz aiz pirmā desmitnieka.

Hamiltons savu labāko apli veica ar mīkstā sastāva riepām, bet pirmajās četrās pozīcijās ierindojās “Mercedes” un “McLaren” komandu piloti. No līdera 0.029 sekundes atpalika Oskars Piastri, trešo vietu ieņēma Džordžs Rasels, bet ceturto – Lando Noriss, kurš iepriekšējos divos posmos izcēlies ar uzvaru (Maiami) un otro vietu (Imolā).

“Ferrari” piloti bija vienīgie pirmajā desmitniekā, kas savus ātrākos laikus sasniedza izmantojot vidējā sastāva riepas. Šarls Leklērs bija piektais ātrākais, bet Karloss Saincs ierindojās desmitajā vietā. Tāpat kā “McLaren”, arī “Ferrari” vienība tiek pieskaitīta favorītēm uz uzvaru, līdzās “Red Bull”.

Šajā reizē gan “Red Bull” ar tām augstākajām pozīcijām neizcēlās, sezonas līderim Maksam Verstapenam paliekot 11. vietā, kamēr Serhio Peress treniņu noslēdza uzreiz aiz viņa. Arī šie abi braucēji mīkstās riepas neizmantoja. Neilgi pirms laika atskaites beigām Peress iebrauca boksos ar bojātu riepu.

Vienīgo reizi sarkanie karogi tika izkārti 12 minūtes pirms laika atskaites beigām, kad pirmajā līkumā saslīdēja Guanju Žou mašīna. “Kick Sauber” pilots nedaudz aizskāra ārmalas barjeru, kā rezultātā trasē nonāca spēkrata atlūzas. Pats braucējs turpināja ceļu uz boksiem saviem spēkiem.

Citu būtisku incidentu nebija, ja neskaita vairāku pilotu izbraukšanu ārpus trases atkāpšanās joslās.

Šovakar plkst. 18:00 pēc Latvijas laika gaidāms otrais treniņš. Savukārt kvalifikācija sestdien plkst. 17:00 un sacīkste svētdien plkst. 16:00.

Monako GP pirmais treniņš: