Šarls Leklērs kļuvis par Monako GP izcīņas kvalifikācijas uzvarētāju un svētdien savu skatītāju priekšā mēģinās izcīnīt pirmo uzvaru leģendārajā ielu trasē. No pirmās rindas startēs arī Oskars Piastri, kamēr Makss Verstapens pēdējā mēģinājumā aizķēra barjeru un palika tikai sestais.

Q1:

Pirmie pārsteigumi notika jau sākumā. Pirmajā kārtā no turpmākās cīņas nācās izstāties Serhio Peresam – “Red Bull” pilots palika vien 18. pozīcijā. Tālāk par pirmo kārtu meksikānim neizdevās tikt jau otro gadu pēc kārtas. Tālāk netika arī Fernando Alonso, kuram pēdējā lidojošajā aplī patraucēja burzma trasē. Tāpat cīņu pabeidza Logans Sardžents, kā arī trešajā treniņā avarējušais Valteri Botass un Guanju Žou.

Ātrākais rezultāts padevās Džordžam Raselam, bet aiz viņa ierindojās Piastri un Luiss Hamiltons, kamēr “Ferrari” piloti noslēdza pirmo piecinieku. “Top 5” iekļāvās mazāk nekā 0.1 sekundē.

Q2:

Otro kārtu nepārvarēja Estebans Okons, Niko Hilkenbergs, Daniels Rikjardo, Lenss Strols un Kevins Magnusens.

Pirmajā trijniekā tikmēr iekļuva abi “McLaren” piloti, Lando Norisam ieņemot pirmo, bet Piastri – trešo vietu, kamēr starp viņiem iespraucās Verstapens, bet ceturtais palika Leklērs. Šie braucēji iekļāvās 0.1 sekundē. Pirmo piecinieku noslēdza Pjērs Gazlī – iekļūšana vadošajā desmitniekā ir labs panākums smagu sezonas sākumu piedzīvojušajai “Alpine” vienībai.

Q3:

Pēc pirmā cēliena izšķirošajā kvalifikācijā Leklēram ar laiku 1:10.418 izdevās iekārtoties pirmajā pozīcijā, bet tikai 0.026 sekundes sākotnēji zaudēja Piastri. Verstapens bija ātrākais pirmajā sektorā, bet kopumā aplī pazaudēja 0.149 sekundes un ieņēma trešo vietu. Tālāk sekoja Saincs, Rasels un Noriss, kurš bija pussekundi lēnāks par komandas biedru Piastri.

Pēdējā mēģinājumā Leklērs uzstādīja rekordu pēdējā sektorā un uzlaboja savu iepriekšējo rezultātu līdz 1:10.270, ar ko bija pilnīgi pietiekami pirmās starta vietas izcīnīšanai. Piastri beigās zaudēja 0.154 sekundes un guva otro starta vietu, kamēr Verstapens pēdējā mēģinājumā aizķēra barjeru un mēģinājumi uzlabot rezultātu beidzās ar neveiksmi. Saincs, Noriss un Rasels sezonas līderi nobīdīja uz sesto pozīciju.

Neskatoties uz lielisko sniegumu visās treniņbraucienu sesijās, tikai septītajā vietā palika Hamiltons, kuram sekoja Juki Cunoda, bet pirmo desmitnieku noslēdza Alekss Albons un Gazlī.

Visā karjerā Leklēram šī ir jau 24. pole position karjerā un trešā māju trasē Monako. Sacensībās šeit iepriekš viņš nav uzvarējis.

Monako “Grand Prix” izcīņa startēs svētdien plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Monako GP kvalifikācija: