Autosportists Matīss Mežaks sestdien leģendārajā Nirburgringas trasē aizvadīja “ADAC 24h-Classic” trīs stundu sacīkstēs vēsturiskajiem automobiļiem un izcīnīja uzvaru.

Sacensībās startējošie braucēji bija sadalīti trīs grupās. Mežaks cīņā devās trešajā grupā, pilotējot 1973. gada modeļa “Porsche 914”.

Cīņu pieredzējušais sportists sāka no piektās pozīcijas. Trase bija slapja, bet vēlāk pamazām žuva. Plānotajā pitstopā tika uzmontētas sausā laika riepas, kas izrādījās pareizs lēmums.

Citas komandas izmantoja arī divus vai trīs braucējus. Tuvākos sekotājus finišā Mežaks pārspēja par 51 sekundi, bet trešās vietas ieguvējus apdzina par apli. Izcīnīta uzvara arī savā klasē “22”, kur latviešu pilots bija apli priekšā otrās vietas ieguvējiem.

“Kas par sacīksti, kas par emocijām! Pirmā vieta un uzvara gan klasē, gan seriālā,” pēc sacensībām sacīja Matīss Mežaks. “Braukt sacīkstēs šeit, Nirbugringā, ir fantastika. Apstākļi bija ļoti sarežģīti – sākumā lietus, bet uz sacīkstes otro pusi, tieši, kad bijām ieplānojuši obligāto pitstopu, varēja jau riskēt un likt sausās riepas. Lai arī vietām trasē vēl lija lietus, tā bija pareizā izvēle. Kaudze avāriju, eļļa, tosols uz trases, bardaks nenormāls un ļoti daudz apdzīšanas. Esmu mega apmierināts un, ja vajadzētu, mierīgi varētu vēl pabraukt!”

Rezultāti kopējā vērtējumā:

Rezultāti savā klasē:

Visi rezultāti >>