Ar jaunu trases rekordu un vairākām uzvarām Latvijas pilotiem noslēdzies “DeWALT Grand Prix” jeb Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms Biķernieku trasē. Ričards Šubeckis svinēja divas uzvaras “BMW 325 Cup” klases braucienos, bet jaudīgākajā GT klasē neapturams bija Artūrs Batraks.

Ārpus sacensību braucieniem īpašu interesi plašajā skatītāju pulkā izraisīja igauņu superauto “Kalana” rekorda mēģinājums, kas bija sekmīgs jau sākuma apļos, Tonis Vanaselja vispirms rekordu laboja par 0,7 sekundēm, bet jau nākamajā aplī uzrādīja apļa laiku 1:12.725.

Autošosejas sacensībās neapšaubāmi vislielākā intriga bija sagaidāma “BMW 325 Cup” klasē, kur uz starta līnijas stājās 31 pilots no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Kvalifikācijas uzvarētājs Matīss Maļinovskis pirmā brauciena startā piekāpās savam komandas biedram Ričardam Šubeckim, kurš izrāvās pirmajā vietā un droši to noturēja līdz pat brauciena beigām. Otrais braucienā Maļinovskis, bet trešais lietuvietis Aurims Mištauts. Otrajā braucienā vēl viena pārliecinoša uzvara Šubeckim, kurš saglabāja pozīciju arī pēc atkārtota starta, kas tika dots pēc avārijas brauciena vidusdaļā. Latviešu sportisti ieņēma pirmās septiņas vietas – aiz Šubecka sekoja Uldis Timaks, Krišjānis Oskerko, Matīss Mežaks, Kārlis Ozoliņš, Artūrs Sarma un Jānis Ūbelis, bet astotā vieta igaunim Karlam Langam. Divu braucienu summā pirmais Ričards Šubeckis, otrais Krišjānis Oskerko.

“Masters” klasē uzvara Matīsam Mežakam, aiz sevis atstājot Uldi Timaku un Jāni Horeliku. “Rookie” vērtējumā ātrākais Artūrs Sarma, bet “Gentlemen” kategorijā uzvara Vilnim Batrakam.

Visjaudīgakajā GT klasē nepārspējams abos sacensību braucienos bija Artūrs Batraks, kuram uzvaras gan absolūtajā vērtējumā, gan GT PRO klasē. Otrā un trešā vieta klasē lietuviešiem – attiecīgi Karolis Stasjukins un Luks Laukaitis. Ātrākais “Porsche GT3 Cup” klasē bija lietuvietis Egidijs Grazis, aiz sevis atstājot Tautvidu Rudoku un Vidu Geduti. BGT AM klasē dubultuzvara Somijas sportistam Jirki Jonkari, bet BTC4 uzvarētājs abos braucienos un attiecīgi arī sacensību posmā bija Artūrs Šimins.

V1600 klasē uzvaras abos braucienos Viesturam Ozolam. Divu braucienu kopvērtējumā otrais igaunis Ragnars Simulands, bet trešais Raivis Meilands. “ABC Race” klasē dominēja Daniels Ungurs, arī pēc izlozes bija pirmais abos abos braucienos. Divreiz otrais Nauris Agafonovs, bet trešais divu braucienu summā Artūrs Daņilevskis.

“Baltic Touring Cars” BTC1 klasē pirmais Edgars Plonis, otrais Māris Bulāns, bet trešā Lelde Jukāma. BTC2 klasē kārtēja uzvara igaunim Simo Lindam, otrais Tads Petukausks. BTC3 klasē uzvara Emīlam Jakrinam.

“Nankang” divu stundu izturības sacīkstēs uzvara lietuviešu komandai “Reimpex-Capkauskas Autocentras”, otrajā vietā “Porsche Baltic”, bet trešā vieta “Hemi Racing”. Labākā komanda “BMW 325 Cup” kategorijā bija Latvijas pārstāvji “Papas sacīkšu komanda/GD Auto”, šai komandas ekipāžai otrā vieta arī BTC1 ieskaitē. Divu stundu izturības sacensībās kopā uz starta stājās 22 ekipāžas.

“Formula Mondial” klasē ātrākais Tāvi Kūls, trešais Raitis Mūrnieks, bet “Easter” klasē uzvara Kalevam Nurmikam, bet otrais Itālo Alsiņš.

Nākamais Baltijas autošosejas čempionāta posms norisināsies no 6.–7. jūlijam Kauņā, “Nemuno Žiedas” trasē.