Pēc tam, kad Danielam Rikjardo nav izdevies parādīt gaidīti labu sniegumu RB sastāvā, nākamsezon viņš tiks nomainīts ar jauno talantu Liamu Lavsonu,apstiprinājis “Red Bull” padomnieks Helmuts Marko. Tikmēr tuvāko nedēļu laikā visticamāk sekos ne viens vien paziņojums par jauniem līgumiem komandu un braucēju starpā.

Rikjardo veikums uz komandas biedra Juki Cunodas fona nav pietiekams, ņemot vērā viņa parādītos rezultātus pagātnē un iekrāto vērtīgo pieredzi. Marko neslēpj, ka Lavsons visdrīzāk stāsies austrālieša vietā nākamajā F1 sezonā.

“Akcionāri devuši zināt, ka šī ir junioru komanda, un mums attiecīgi ir jārīkojas,” pirms Austrijas posma iztecies Marko. “Mērķis ar Danielu bija, ka viņš tiks apsvērts kā kandidāts uz vietu “Red Bull” komandā izcila snieguma gadījumā. Tagad šī vieta tikusi Serhio Peresam, līdz ar to plāns vairs nav spēkā. Mums drīz Daniela vieta jāatvēl jaunam pilotam. Tas būtu Liams Lavsons.”

Nav noslēpums, ka gadījumā, ja Lavsonam netiks atrasta iespēja startēt sacīkstēs, līgums paredz, ka nākamgad viņš automātiski kļūs par brīvo aģentu. Zināms arī, ka jaunzēlandietis veic sarunas ar “Audi” rūpnīcu, taču “Red Bull” neslēpj savu interesi paturēt talantīgo pilotu pie sevis.

Tikmēr jau tuvāko dienu laikā varētu noskaidroties, kurās komandās nākamgad startēs vairāki piloti. Tātad vairāki paziņojumi varētu sekot jau Austrijas F1 posmā šonedēļ.

“Esmu gatavs šai nedēļai,” saka “Kick Sauber” pilots Valteri Botass, kurš ir bez līgums uz nākamo gadu. “Ir viens īpašs datums. Nedrīkstu teikt, kurš tas ir, bet tajā tiks izlemtas daudzas lietas.”

Tikmēr citi līgumi varētu tikt parakstīti nedēļu vēlāk sekojošajā Lielbritānijas posmā.

“Silverstonā notiks trakas lietas,” atzīst Olivers Bērmans, potenciālais “Haas” pilots nākamsezon. “Tajā nedēļā risināsies daudz kas.”