FIA ir nākusi klajā ar būtiskām izmaiņām rallijkrosā, paziņojot, ka no 2026. gada augstākajā līmenī vairs netiks izmantoti elektroauto un seriāls zaudēs pasaules čempionāta statusu, pārtopot par Eiropas rallijkrosa čempionātu. Šāds formāts šai disciplīnai bija raksturīgs līdz 2013. gadam.
No nākamās sezonas augstākajā klasē drīkstēs startēt tikai ar iekšdedzes dzinējiem, tādējādi noslēdzot pēdējo divu gadu “tehnoloģiju dueli”, kurā elektriskās un iekšdedzes mašīnas sacentās plecu pie pleca. Elektriskā ēra rallijkrosā nebija viegla – vienīgā jaunā komanda šajā periodā bija “Special ONE Racing”, kas startēja ar “Lancia Delta Evo-E RX”, taču tās auto 2023. gadā tika iznīcināti ugunsgrēkā Lidenhilā, kas būtiski iedragāja elektriskās programmas attīstību.
“Kreisel” izstrādātās piedziņas sistēmas, kas tika ieviestas 2022. gadā, bija dārgas – sākotnējā cena sasniedza 300 tūkstošus eiro, bet trīs gadu apkalpošanas izmaksas vēl 100 tūkstošus. Tikmēr Eiropas čempionāta RX1 klase, kurā startē tikai iekšdedzes dzinēju automašīnas, šosezon gandrīz visos posmos pulcējusi divciparu skaitli dalībnieku, kas apliecina pieejamākā formāta popularitāti.
2026. gada kalendārā paredzēti seši posmi leģendārās Eiropas trasēs, savukārt, lai saglabātu globālu dimensiju, FIA plāno ieviest arī rallijkrosa Pasaules kausu ar atsevišķu sacīksti ārpus Eiropas, kur sacentīsies labākie braucēji no visas pasaules. Ilgtermiņā tiek apsvērta arī atgriešanās pie pilnvērtīga pasaules čempionāta statusa.
Svarīga robežšķirtne gaidāma 2028. gadā, kad rallijkrosā tiks izmantota pasaules rallija čempionāta jauno tehnisko noteikumu (WRC27) bāze, kas sola modernākas, drošākas, lētākas, bet reizē arī ātrākas automašīnas. Šis solis paredzēts, lai piesaistītu vairāk dalībnieku un atjaunotu līdzjutēju interesi.