Miks Šūmahers gatavojas pirmo reizi testēt “IndyCar” mašīnu. Izmēģinājumu braucieni jau pēc dažām nedēļām norisināsies Indianapolisā.
Bijušais “Haas” F1 pilots pašlaik pārstāv “Alpine” WEC programmu, kur jau ticis pie četriem pjedestāliem, taču viņa iespējas atgriezties F1 tiek vērtētas kā niecīgas. Šūmahers pēdējo reizi F1 čempionātā startēja 2022. gadā, vēlāk pildīja “Mercedes” rezerves braucēja pienākumus, bet kopš 2024. gada pievērsies izturības sacīkstēm.
13. oktobrī Šūmahers testēs “Rahal Letterman Lanigan Racing” komandas bolīdu Indianapolisas trases līkumotajā konfigurācijā. Komandu vada 1986. gada “Indy 500” uzvarētājs Bobijs Reihels, savukārt viens no īpašniekiem ir arī populārais amerikāņu TV šova vadītājs Deivids Letermans. Pastāv iespēja, ka šie testi nākotnē pavērs durvis Šūmahera pilnvērtīgai karjerai “IndyCar” čempionātā.
“Ar nepacietību gaidu savus pirmos “IndyCar” testus. Milzīgs paldies “Rahal Letterman Lanigan Racing” komandai par šo iespēju,” sacīja Šūmahers. “Tieši tāpat paldies arī par iespēju pirmo reizi braukt Indianapolisas trasē. Šī ir vieta ar lielu vēsturi, kurā reiz startēja arī mans tēvs. Esmu ļoti zinātkārs izjust šīs mašīnas īpašības, kas atšķiras no tām, ar kurām esmu braucis līdz šim, bet tajā pašā laikā ir līdzīgas. Tas ir lielisks veids, kā gūt pieredzi plašajā autosporta pasaulē.”
Šūmahers piebilda, ka gaida smagu fizisko pārbaudījumu: “Būs lieliski pašam pārliecināties, cik grūti tas ir. Esmu daudz dzirdējis, cik fiziski smagas ir šīs mašīnas. Nav noslēpums, ka esmu liels formulu sacīkšu fanu, tāpēc šis būs pieredzes vērts brīdis.”
Komandas vadītājs Reihels atzina: “Esmu sekojis Mikam, tāpat kā savulaik viņa tēvam. Tāpēc doma par viņu vienā no mūsu mašīnām šķita ļoti aizraujoša. Es domāju, ka tā būs lieliska diena gan mūsu komandai, gan Mikam, kurš gūs savu pirmo pieredzi “IndyCar”. Viņam piemīt milzīgs talants, un, zinot, ka mums parasti ir labi iestatījumi Indianapolisas trases aplim, tas dos viņam labu sākumpunktu.”