“Ferrari” komandas boss Stefano Domenikalli paziņoja, ka šobrīd divi piloti ir pārāki par visiem pārējiem. Itālietis intervijā “Bild am Sonntag” atzina, ka čempionāta līderis Sebastians Fetels pagaidām nespēj uzņemties līdera lomu.

“Patiesībā ir tikai divi piloti, kas stāv pāri visiem pārējiem – tie ir Fernando Alosno un Mihaels Šūmahers,” paziņoja Domenikalli. “Šajā līmenī es citus neredzu. Sebastians Fetels pagaidām nav līderis. Viņš ir ceļā uz to, bet pagaidām viņš nav kā Mihaels vai Alonso. Vieņš vienkārši ir pārāk jauns un viņam trūkst pieredzes.”

Domenikalli atzina, ka viņš redz daudz līdzību starp Mihaelu Šūmaheru, kas “Ferrari” komandai atnesa piecus no pēdējiem sešiem čempionu tituliem, un šī brīža Maranello zvaigzni Fernando Alonso.

“Viņi abi cīnās kā lauvas, lai aizvestu savas komandas līdz virsotnei,” skaidroja itālietis. “Viņi parūpējas par tādiem lietām un detaļām, ko citi piloti nemaz nav pamanījuši. Sebastians sāk tuvoties līmeņa ziņā, taču pagaidām ir divi līderi.”

Tāpat Domenikalli noraidīja kritiku attiecībā uz Mihaelu Šūmaheru, kuram šobrīd ir grūtības snieguma zīņā turēt līdz komandas biedram Niko Rosbergam.

“No manis jūs nedzirdēsiet neko sliktu par viņu,” klāstīja “Ferrari” boss. “Viņš startē ļoti augstā līmenī un “Mercedes” jāuzņemas vaina par rezultātu trūkumu. Ja Mihaels brauktu “Red Bull” vai “Ferrari”, tad visdrīzāk viņš būtu guvis uzvaras pēdējo divu gadu laikā.

Nobeigumā Domenikalli komentēja “Red Bull” dominanti Formulā 1 un mācību, ko “Ferrari” var gūt no enerģētisko dzērienu kompānijas komandas.

“Visu cieņu, bet “Red Bull” gaidām ir viens tituls un mums ir 16,” norādīja Domenikalli. “Kad “Red Bull” būs izcīnījuši vismaz pusi no tā, būs jāsāk domāt. Jautājums ir par to, kuram spēcīgāki pamati. Nav izslēgts, ka tas, kas šobrīd notiek ar “Red Bull” ir viena vai divu labu cilvēku darba rezultāts. Savukārt mēs šobrīd būvējam jaunu “Ferrari” komandu un kad tas būs pabeigts, mums sāksies lieliska ēra.”

1 KOMENTĀRS

 1. Protams, daļēji var piekrist, bet ir daži “bet”:
  * ja Mercedes ir pie vainas ka Šumahers zaudē Rosbergam, tad kā – sanāk ka vienam ir sliktāka formula, ja ne, tad šis apgalvojums ka Šumahers ir labāks par Rosbergu, neiztur kritiku!
  * kā cilvēks no citas komandas var zināt, cik liels ieguldījums no Fetela puses ir formulas attīstībā un kam viņš pievērš uzmanību un kam ne?
  * pie izciliem pilotiem jāpievieno noteikti Hamiltons!

 2. “mēs būvējam jaunu Ferarri komandu… tiri piri tiri tam” apmēram no sērijas “vai Rīga jau gatava?”
  Visas komandas nemitīgi “būvē” jaunu komandu un nemitīgi attīsta savu auto. normals PR texts no Stefano puses.

 3. “divi izteikti līderi”, LOL

  Kopvērtējuma tabula itin skaidri rāda, kurš (viens) ir līderis

  Savus italjāniešu stilā teiktos mājienus (“olīveļļa un laipni vārdi”, M.Pjūzo, Krusttēvs) domenikālim jārunā italjāniešu auditorijai un tikai, globālā mērogā tādus smalkumus neviens neuztver un nesaprot;)

 4. Īstenībā piekrītu Domenikali. Vēl tur varētu pievienot Hamiltonu, kuram pēc kašķa ar komandu vairāk nav favorīta statuss un dzīve daudz grūtāka, un atļautos pielikt arī Petrovu, kurš aug lēni, bet labi. Fettels ir labs tādā ziņā, ka ātri iebrauc situācijā un precīzi izpilda uzdevumu, bet viņš nav tas, kurš to uzdevumu pats rada. Fettelu varētu salīdzināt ar Batonu.