“Williams” komanda aerodinamikas testos dod iespēju jaunajam GP3 čempionam un savam rezervistam somam Valteri Botas.

“Williams” komanda vakar Kembla lidlaukā aizvadīja aerodinamikas testus taisnē, gatavojoties pēdējiem sešiem čempionāta posmiem. Pie stūres sēdās vienības rezerves pilots soms Valteri Botas, kas pēdējā GP3 čempionāta posma izcīnīja čempiona titulu. Uzlabojumi debitēs jau Singapūras posmā un tie būs jauna izplūdes gāzu sistēma, kas pastiprina difuzora darbību un jauns priekšējais antispārns.

Bijušais F1 pilots Dereks Deilijs, kas bija tiesnešu kolēģinā Moncā, ir izskaidrojis situāciju ap Mihaela Šūmahera incidentu. Īrs paskaidroja, ka brīdī, kad notika Šūmahera un Hamiltona incidents “Lesmo” līkumā, tiesneši esot cītīgi studējuši citu video ierakstu – incidentu starp Masu un Trulli. Pats Deilijs neesot redzējis Šūmahera-Hamiltona incidentu, tomēr vēlāk atzina, ka no vācieša puses tas bijis pārkāpums un viņš noteikti būtu ieteicis sodīt “Mercedes” pilotu. Tomēr Čarlijs Vitings ir brīdinājis Rosu Braunu un situācija atrisinājusies. “Laikā, kad notika incidents “Lesmo”, es studēju citu video un to neredzēju,” skaidroja Deilijs. “Es neapgalvoju, ka citi tiesneši to neredzēja. Ja es būtu to redzējis, tad rekomendētu piešķirt sodu.”

“Renault” komandas boss Ēriks Buljē ir paziņojis, ka vēlākais līdz oktobra beigām komanda gaidīs uz Robertu Kubicu, lai pārliecinātos vai polis ir gatavs startēt Formulā 1 2012.gadā, uz kuru Kubica vēl nav līgums. Pēc pēdējās operācijas Kubica trenējas 6 stundas dienā, lai atgūtu formu, tomēr Buljē atzīst, ka tas nebūs viegli: “Es negaidu, ka Kubica būs tik pat ātrs, kā pērn, jo viņš gadu pavadījis bez F1 un pastāv arī psiholoģiskais faktors. Es būšu pretimnākošs, jo man ļoti patīk Roberts un viņam atgriešanās apritē ir ļoti svarīga. Taču oktorba beigās man vajag skaidru atbildi, jo man ir jādomā par komandas interesēm.”

Lai gan pats Sebastians Fetels uzskata, ka “līdz šī gada titulam vēl tāls celš ejams”, viņa sīvākie konkurenti pēc Moncas posma ir jau padevušies. Fernando Alonso, Džensons Batons un Felipe Masa atzina, ka titula cīņa ir galā. Tā pat uzskata arī Fetela komandas biedrs Marks Vēbers: “Sebs vēl nav oficiāli čempions, tomēr mēs pārējie šobrīd cīnāmies par otro vietu.”

1 KOMENTĀRS

  1. Ha, izskatās, ka tiek lēnām bruģēts ceļš Kubicas norakstīšanai. Protams, kamēr čalis guļ komā, ir viegli bārstīt spārnotas frāzes par atgriešanos. Taču, kad jāpāriet no runām pie darbiem, tad čiks vien sanāk…
    Renault jau apzinās, ka nav vairs 70-tie gadi, kad meistarīgs un drosmīgs pilots pat ar kustību traucējumiem varēja izpogāt jebkuru jaunuli, kuram “akna par vāju”. Mūsdienu datorizēti noslīpētais F1 formāts to vairs neļauj. Turklāt šīs komandas koncepcija paredz vismaz vienu “sponsor-pilotu”, tādēļ otrs, nu, nekādi nevar būt “žēlsirdības akta pilots”…
    Ceru, ka Kubica tomēr visus pārsteigs.