Vakar noslēdzās MotoGP posms Aragonā un kaislības pirms Singapūras F1 posma vēl nav sākušās. Tāpēc īstais laiks nelielai izglītojoši-aizraujoši sentimentālai atkāpei – dokumentālai filmai par motošosejas sacīkšu mākslu.

Dokumentālajā filmā divkārtējais 500cc klases motošosejas čempions Fredijs Spensers no dažādiem aspektiem skaidro motošosejas sacīkšu būtību, motocikla uzbūves pamatus un pilotēšanas mākslas noslēpumus.

Pirmajā filmas daļā ir epizode no Lagunaseka trases, kur notiek ātruma sacensības starp “Nissan 300ZX Turbo” ielas auto, “Suzuki GSX1000” ielas motociklu un Spensera 1984.gada “Honda” Grand Prix motociklu. Neskatoties uz 30 sekunžu handikapu mašīnai, 15 sekunžu handikapu motociklam, Spensers ir pirmais uz finiša līnijas.

Tāpat ļoti interesanti ir noskatīties nelielu ieskatu motošosejas sacīkšu vēsturē: britu dominente 40-tajos gados, itāliešu ēra 50-60-tajos gados un japāņu ekspansija 70-80-tajos gados.

Otrajā daļā uzskatāmi tiek paskaidrotas divtaktu un četrtaktu dzinēja atšķirības – ļoti aktuāla tēma šobrīd, kad starptautiskā līmenī tiek nolikti malā divtaktu dzinēji un arī Pasaules čempionātā no 2012.gada 125cc klasi ar divtaktu motoriem nomainīs Moto3 klase ar četrtaktu dzinējiem.

Savukārt trešajā daļā Fredijs Spensers skaidro pilotēšanas mākslu – ķermeņa pārvietošanas tehnika uz motocikla. Tas viss tiek uzskatāmi demonstrēts ar Grand Prix sacensību momentu palīdzību.