Sebastians Fetels uz ceļā uz savu otro pēc kārtas čempiona titulu un šobrīd vienīgais jautājums ir par to, kad viņš to izcīnīs.

Kopvērtējumā Fetela pārsvars pār tuvāko sekotāju ir 112 punkti un teorētiski “Red Bull” pilots titulu var izcīnīt jau Singapūrā, taču viņam vismaz ir jāgūst goda pjedestāls. Fetels jau Singapūrā būs čempions, ja:

[list style=”blue”]

  • Viņš izcīnīs uzvaru, bet Batons un Vēbers finišēs 3.vietā vai zemāk un Alonso 4.vietā un zemāk.

[/list]
[list style=”blue”]

  • Viņš izcīna 2.vietu, bet Hamiltons paliek 3.vietā vai zemāk, Batons un Vēbers 5.vietā un zemāk un Alonso 8.vietā un zemāk.

[/list]
[list style=”blue”]

  • Viņš finišē trešais, kamēr Hamiltons paliek 4.vietā un zemāk, Batons un Vēbers 7.vietā un zemāk, bet Alonso ne augstāk par 9.vietu.

[/list]

Vācieša tuvākie sekotāji kopvērtējumā var liegt Sebastianam Fetelam kļūt par čempionu Singapūrā, ja izpildās sekojoši nosacījumi:

[list style=”blue”]

  • Ja Fetels negūst punktus, Hamiltonam jāfinišē vismaz 9.vietā.

[/list]
[list style=”blue”]

  • Ja Fetels finišē 9. vai 10.vietā, Hamiltonam jāfinišē vismaz 8.vietā.

[/list]
[list style=”blue”]

  • Ja Fetels finišē 8.vietā, Hamiltonam jāfinišē vismaz 7.vietā.

[/list]
[list style=”blue”]

  • Ja Fetels finišē 7.vietā, Hamiltonam jāfinišē vismaz 6.vietā.

[/list]
[list style=”blue”]

  • Ja Fetels finišē 6.vietā, Hamiltonam jāfinišē vismaz 5.vietā, Batonam un Vēberam vismaz 9.vietā.

[/list]
[list style=”blue”]

  • Ja Fetels finišē 5.vietā, Hamiltonam jāfinišē vismaz 4.vietā, Batonam un Vēberam vismaz 8.vietā.

[/list]
[list style=”blue”]

  • Ja Fetels finišē 4.vietā, Hamiltonam jāfinišē vismaz 3.vietā, Batonam un Vēberam vismaz 7.vietā.

[/list]

Vēl divi interesanti fakti: Sebastians Fetels šogad kļūs par jaunāko divkārtējo pasaules čempionu F1 vēsturē un pārspēs Fernando Alonso rekordu. Turklāt, ja Fetelam arī nākamgad izdosies kļūt par čempionu, tad viņš būs pirmais trīskārtējais čempions, kurš guvis visus trīs pirmos titulus pēc kārtas.

 

1 KOMENTĀRS

 1. Kas jāizdara, lai apturētu Fetelu? Atvainojos par cietsirdīgo sentenci, taču katram ir skaidrs, ka Fetelu no titula izcīnīšanas var atturēt tikai atrašanās slimnīcā vai… nu, paši zinat, kur… Tātad atbilde uz jautājumu skaidra – Fetels jāiegrūž sienā…
  Taču tā kā to neviens nedarīs, tad iespējamība, ka Fetels varētu neizcīnīt titulu ir 0,00… %. Diemžēl…

 2. personīgi Fetelu nepazīstu un neesmu ar viņu runājis, tādēļ, varu teikt, ka man šamais neizraisa nekādas simpātijas (vismaz no ta, ko redz un lasa). Tomēr, lai kā arī būtu un lai cik arī garlaicīga inttriga šogan solās būt, zēns to ir pelnījis un godam sasniedzis. Arī tiem kas burkšķ, par labāko mašīnu šogad utt, jāatceras, ka ne visi zābaki pie ātrākās mašīnas stūres spēj kļūt par čempioniem, un veiksme mīl uzvarētājus.