Septiņkārtējais F1 čempions Mihaels Šūmahers no FIA tiesnešiem saņēmis brīdinājumu par ietriekšanos Serhio Pereza pilotētajā “Sauber” formulā Singapūras “Grand Prix” laikā.

Mēģinot apdzīt meksikāņu pilotu 28. aplī, Šūmahers spēcīgi no aizmugures uztriecās Pereza mašīnai, uzlidojot gaisā un ietriecoties drošības nožogojumā. Lai gan Perezs spēja turpināt cīņu un pat ieguva desmito vietu, viņam nācās braukt boksos, lai nomainītu saplēsto riepu.

“Ļoti neveiksmīgs un sarūgtinošs iznākums,” paskaidroja Šūmahers. “Tas, kas notika, es teiktu, bija nesaprašanās Serhio un manā starpā. Likās, ka viņš ieņems iekšmalu, taču pēkšņi mainīja trajektoriju. Es nedomāju, ka viņš to darīs tik agri un ietriecos mašīnas aizmugurē. Taču šī avārija no malas izskatījās iespaidīgāka nekā bija patiesībā. Trieciens nebija tik liels un jūtos pilnībā labi.”

Pēc sacīkstēm tika sodīti arī citi.

“Lotus” komandai būs jāsamaksā 10 tūkstoši eiro par bīstamu Heiki Kovalainena izlaišanu no boksiem, kad soms izbrauca ceļā Singapūras GP līderim Sebastianam Fetelam.

Tikmēr “Renault” maksās 7.5 tūkstošus eiro par nepareizas instrukcijas sniegšanu Bruno Sennam drošības mašīnas perioda laikā. Komanda ziņoja Sennam, ka pēc zaļo karogu izkāršanas jācīnās par pozīciju ar priekšā esošo Perezu, taču patiesībā priekšā braucošā mašīna Sennu jau bija apsteigusi par apli. “Renault” aizvadīja sliktāko sacīksti šogad, Vitālijam Petrovam izcīnot 15. vietu, bet Sennam finišējot 17. pozīcijā.

1 KOMENTĀRS

 1. Racing in F1 is strongly prohibited, You will be penalised 😀
  Sodīšanas mānija. Gan Hamiltona ga Šūmahera gadījumā. Kas tad tādā gadījumā ir tas, ko sauc par racing incident? Te ko, kāds apzināti ko pārkāpa.
  Tieši tas pats Sennas-Peresa gadījumā. Par ko sods? Vai tas, ka kāds ir atpalicis par apli nozīmē, ka viņam nav tiesību pozīciju atgūt – respektīvi cīnīties? Tad varbūt visus kas apaliek par apli noņemt no distances, lai nemaisās.

   • manuprāt, Paulsam domā drīzāk momentu ar Rosbergu/Peresu, kas netieši iesāka epizodi ar Šūmaheru. tajā patiešām Niko nospēlēja kā tāds iedomīgs gailis. izbrauca līkumu tā, kā es pāris gad’ atpakaļ mēdzu iegriezt līkumos visādos need for speedos – ar atsitienu pret citu mašīnu 😀

   • Nogrieza apeksu, bet atdeva pozīcijas, tas neskaitās.

    Pēc tam, izslīdēja no trajektorijas, un centās cīnīties ar Perezu, vēl saķērās ar ratiem…
    teorētiski, citos līdzīgos gadījumos ir pat iedots sods…

    šoreiz rosbergs brauca kk agresīvāk..nekā parasti

 2. IMHO Šumahera avārija bija diezgan likumsakarīgs iznākums mūsdienu F1 politikai.

  Ja tiek mākslīgi (ar riepu palīdzību) radītas situācijas, kad mašīnas ar lielu saķeres un ātruma atšķirību sacenšas savā starpā, tad šādi negadījumi ir sagaidāmi.

  Bet kāpēc tad par katru incidentu ir jāsoda? Vai tiešām vienīgais atļautais apdzīšanas veids ir taisnē, DRS zonā, lai pēc tam organizatori varētu lielīties ar lielo pseidoapdzīšanu skaitu sacīkstē?